Як порахувати логарифм на калькуляторі.

Логарііфм числа b по підставі a визначається як показник ступеня, в яку треба звести підстава a, щоб отримати число b. Як правило, сучасні калькулятори дозволяють порахувати логарифми по підставі 10 і е, тобто десятковий (log) і натуральний (ln) логарифми відповідно.
Вам знадобиться
  • Калькулятор, базові знання з математики.
Інструкція
1
Перевірте, чи може калькулятор вважати логарифми . Як правило це можуть робити більш просунуті версії або інженерні калькулятори. Дуже легко з'ясувати чи може калькулятор вважати логарифми . Якщо може, то у нього є кнопки з написом ln і log.
2
Після того як ви переконаєтеся, що калькулятор дозволяє вважати логарифми , увімкніть його та введіть число, логарифм якого хочете порахувати. Припустимо, необхідно знайти десятковий логарифм від числа 324. Наберіть на калькуляторі 324.
3
Потім натисніть на кнопку "log", якщо хочете знайти десятковий логарифм або на кнопку "ln" - якщо натуральний. Після цього калькулятор проведе розрахунок і на екрані висвітиться відповідь. У прикладі з числом 324, якщо порахувати десятковий логарифм, вийде відповідь 2.5104, а якщо натуральний, то 5.7807.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JRGQFURASh0
Зверніть увагу
Логарифм від числа, рівного або менше нуля, не існує і калькулятор в цьому випадку видасть вам помилку.
Корисна порада
Легко в розумі можна порахувати логарифм одиниці, він завжди дорівнює 0, а також логарифми, які є ступенем підстави. Вони просто будуть рівні цього ступеня.