Як відкрити дитячий клуб.

Колись в Радянському Союзі існувала ціла система дитячих клубів . Клуби за інтересами були в Палацах піонерів і в школах. Були й дворові дитячі клуби, куди приходили дітлахи з розташованих поблизу будинків, займалися різними цікавими справами, влаштовували концерти та вистави. Зараз такі клуби починають відроджуватися. Вони необхідні в першу чергу дітям з не надто заможних родин, коли батьки не можуть платити великі суми за додаткові заняття. В такому клубі дитина може не тільки проводити вільний від навчання час, а й отримати основи майбутньої професії.
Інструкція
1
Подумайте, який саме клуб ви б хотіли організувати. На відміну від гуртка, у клубу може бути кілька напрямків діяльності. Для клубу по інтересам виберіть декілька схожих напрямків. Наприклад, це можуть бути туризм, орієнтування і краєзнавство. Можна відкрити і технічний клуб, з різними напрямками технічної творчості. В клубі за місцем проживання напрямків може бути більше. Силами клубу можна організовувати спортивні змагання на найближчій майданчику, організовувати дворові свята, створити ізостудії і майстерні.
2
Найкраще буде, якщо ви знайдете дорослих однодумців. Без допомоги в такій справі обійтися важко, навіть якщо дітлахи, з якими ви збираєтеся займатися, готові допомагати вам про всім. У створенні дворового клубу вам можуть допомогти сусіди. За допомогою в організації технічного клубу можна спробувати звернутися до керівника якогось великого підприємства або конструкторського бюро, а якщо ви хочете створити турклуб - вам, швидше за все, із задоволенням прийдуть на допомогу дорослі туристи і орієнтувальники.
3
Спробуйте заручитися підтримкою місцевої адміністрації. Для цього напишіть програму клубу, в якій розкажіть про те, якими видами діяльності ви збираєтеся займатися з дітьми і які завдання вирішувати. Підтримка адміністрації допоможе розібратися з цілим рядом проблем - наприклад, з орендою приміщення. Залежно від напрямку майбутньої діяльності зверніться до відділів освіти, культури, молодіжної політики. Дайте фахівцям цих відділів зрозуміти, що некомерційні дитячі організації вигідні всім.
4
Для клубу за місцем проживання спробуйте знайти приміщення, призначене для роботи з населенням. У багатьох містах такі приміщення є. Дізнайтеся, чи немає в довколишніх будинках порожніх підвалів, які не є технологічними. Може підійти і горище. Дізнайтеся, чи є у вашому місті цільова програма, завдання якої - зробити школу центром життя всього мікрорайону. Наявність такої програми істотно спрощує ваше завдання. В цьому випадку необхідно просто звернутися в найближчу школу. Поясніть директору, ніж йому вигідне створення такого клубу. Наприклад, якщо ви створюєте турклуб - то можете організовувати походи не тільки для членів клубу, але і для решти учнів. Ви можете зробити в спортивному залі, наприклад, скалодром, на якому також будуть тренуватися все.
5
Співпраця з органами місцевого самоврядування може полегшити вам завдання і з ремонтом приміщення. Всі приміщення для занять з дітьми повинні відповідати певним нормам безпеки. Якщо вам вдасться отримати приміщення в школі, установі додаткової освіти або при підприємстві, за ці норми відповідають керівники цих установ. Крім того, автоматично вирішується проблема з ремонтом. Якщо ж ви просто отримали підвал або горище, відремонтували його і почали займатися - не виключено, що через деякий час це приміщення спробують у вас відібрати.
6
Додайте обладнання. Якщо вам надали приміщення в якійсь установі і ви його ділите з якимось іншим гуртком, обзаведіться шафами, в які ви зможете скласти своє обладнання. В цьому випадку діставати його доведеться тільки під час занять.
7
Дізнайтеся, чи є у вашому місті гранти роботу з дітьми та молоддю. Отримання такого гранту дасть можливість орендувати приміщення, купити необхідне обладнання і так далі. Для того, щоб отримати такий грант, необхідно написати обґрунтування. Форма зазвичай розробляється тим, хто ці гранти дає. Але в будь-якому випадку необхідно сформулювати завдання вашого клубу, розповісти про основні види діяльності та передбачуваних учасниках.
Корисна порада
Встановіть зв'язок з уже існуючими аналогічними клубами. Обмін досвідом та документацією може бути корисний.