Як відрізнити натуральну шкіру від штучної. зшити хутряну шапку дя новонародженого.

Шкіра - гарний, міцний і довговічний матеріал. Взуття, одяг, аксесуари з неї по праву вважаються найкращими. Знають це і виробники, але в гонитві за прибутком вони часто намагаються підмінити шкіру дешевшим шкірзамінником. Причому ставлять про це покупців до відома далеко не завжди. І якщо ви хочете придбати, наприклад, взуття, гарантовано зроблену з шкіри, навчитеся відрізняти справжню шкіру від штучної.
Інструкція
1
Звичайно, можна орієнтуватися по спеціальному ярличку у формі шкури тварини. Але, як вже було сказано, недобросовісні виробники можуть ввести вас в оману, повісивши цей ярличок на взуття, зроблену не зі шкіри. Визначити обман можна, просто звіривши матеріал ярличка і самого взуття - у підробки він відрізнятиметься.
2
Перш за все, подивіться на шви взуття. У виробів з натуральної шкіри краю зазвичай не застрачиваются, а просто шліфуються таким чином, що вони стають округлими. Якщо ж краю застрочені, то виходить округлий валик. Штучна ж шкіра має плоскі краю, навіть якщо вони застрочені. До того ж вона набагато тонше натуральної шкіри.
3
Далі знайдіть місце, де буде видна виворіт матеріалу, не покрита підкладкою. Натуральна шкіра має рівномірно ворсисту або шовковисту поверхню, тоді як шкірозамінник зазвичай має гладку полиамидную чи іншу полімерну основу. Але при цьому будьте обережні - смужки шкіри близько застібки не є показником в даному випадку - виробники можуть нашивати їх навіть не на шкіряне взуття для міцності.
4
Відрізнити натуральну шкіру від штучної можна також по тому, як вона реагує на впливи. Зігніть носок взуття чи просто натиснете на її поверхню пальці. Натуральна шкіра покриється сіточкою зморшок, які швидко розправляться. Штучна ж зігнеться по одному або кільком великим вигинів, які разглаажіаться будуть набагато довше.
5
Можна ще спробувати визначити матеріал взуття по запаху. Шкіра має специфічний приємний запах, на відміну від шкірозамінника, який зазвичай має виражений запах полімерних матеріалів. Але, на жаль, відрізнити натуральну шкіру від штучної подібним чином можна далеко не завжди - виробники можуть додавати в шкірозамінник ароматизатори або ж крихту справжньої шкіри, щоб надати йому соответсвующий запах.
6
Капните на поверхню взуття воду і почекайте декілька хвилин. Взуття з натуральної шкіри частково вбере її і потемніє в цьому місці. Штучний матеріал воду повністю відштовхне.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k7sXtv_IcG0
Зверніть увагу
На жаль, через величезного асортименту кожзаменителей описані вище методи спрацьовують не завжди. Тому застосовувати потрібно все, які доступні на даний момент.
Вироби з натуральної шкіри зручні, екологічні і вони «дихають», на відміну від штучних аналогів. На жаль, багато продавців заради власної вигоди готові продати вам підробку під виглядом справжньої шкіряній речі. Так що краще перед покупкою переконається в натуральності матеріалу, щоб не стати володарем дублянки або сумки зі шкірозамінника за подвійною ціною.
Вам знадобиться
  • 1) Зажигалка;
  • 2) Пляшечка з водою.
Інструкція
1
Спосіб перший: потримати річ в руках. Справжня шкіра буде теплою на дотик, а штучна - холодної, і руки будуть трохи потіти. Так відбувається через те, що у натуральної шкіри набагато менша теплопровідність, ніж у штучної, за рахунок чого вона тепліше. До того ж, справжня шкіра дихає, тому руки не потіють.
2
Спосіб другий: капнути водою на виріб. Натуральна шкіра гігроскопічна, тому крапля води вбереться, і матеріал в цьому місці потемніє. З шкірзамінника вода просто скотитися. На жаль, даний спосіб не підходить при виборі речей зі шкіри з захисним водовідштовхувальним покриттям, наприклад, взуття.
3
Спосіб третій: спробувати підпалити краєчок речі. Більшість видів штучної шкіри горять або плавляться, а натуральна - ні. Ще при нагріванні шкірозамінник може почати пахнути пластиком або гумою, тому що, по суті, ними і є. Однак цей спосіб не дає стовідсоткову гарантію, оскільки підробки зараз дуже якісні, в них можуть бути додані спеціальні присадки, що не дозволяють матеріалу горіти. До речі, майте на увазі - навряд чи продавець позитивно відреагує на подібні маніпуляції.
4
Спосіб четвертий: подивитися зріз. Якщо ви побачите нитки або ткану основу - річ зі шкірозамінника. На зрізі натуральної шкіряної речі можуть бути максимум ворсинки, але найчастіше він гладкий і злегка закруглений. На жаль, у цього способу є істотний недолік: не у всіх речей можна подивитися зріз. Найчастіше він заховані під підкладкою, а рвати річ вам ніхто не дозволить.
5
Спосіб п'ятий: зігнути річ до появи зморшок, потім розправити. На натуральній шкірі заломи повинні зникнути, а на штучній вони залишаться на деякий час або навіть назавжди. Це і є одним з корисних властивостей справжньої шкіри, що пояснює високу ціну на подібні вироби. Найкраще такий спосіб діє на жорстких речах, наприклад, на взуття.
6
Спосіб шостий: подивитися значок на бирці. На багатьох виробах висить бирка від виробника, на якій зазначений матеріал, з якого зроблена річ. Натуральна шкіра маркується маленьким стилізованим значком, що зображує шкуру, а штучна - ромбом. Але такі бирки зустрічаються не на всіх речах.
Зверніть увагу
Раніше натуральну шкіру можна було відрізнити по запаху, але тепер існує безліч ароматизаторів, у тому числі і з запахом шкіри. Так що цей спосіб вже неактуальний.
Корисна порада
Продавці, що дорожать своєю репутацією, не стануть обманювати. Тому краще купуйте речі в магазинах, а не на ринках.