Як вирішити завдання з геометрії.

Іноді задача з геометрії здається настільки складною, що незрозуміло, з якого боку до неї підступитися. Почніть з чіткого креслення, і частина завдання стане ясніше.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка, циркуль, знання теорем і правил
Інструкція
1
Успіх вирішення завдання з геометрії на 60% залежить від грамотно зображеного креслення. Уважно прочитайте умову, переконайтеся, що ви зрозуміли його. Тепер починайте малювати креслення. Чи не дрібнити, на кресленні не повинні зливатися точки, букви, лінії, фігури. Ніколи не малюйте від руки, обов'язково користуйтеся креслярськими приладдям.
2
Нанесіть на креслення всі дані, про які йдеться в умові. Особливо виділіть те, що необхідно знайти. Якщо знайти потрібно не відрізок, а абстрактну величину (наприклад, діаметр), то випишіть шукане під умовою.
3
Є є необхідність, розбийте задачу на кілька етапів, тобто ряд маленьких підзадач. Рішення кожної такої підзадачі буде на крок наближати вас до вирішення всієї задачі. Отримавши відповідь, проведіть перевірку - чи вірний ваш відповідь? Якщо ви вирішуєте задачу зі шкільного підручника, то правильну відповідь, як правило, вказаний в кінці підручника. Звіртеся з ним, але якщо спосіб вирішення вам не відомий, не намагайтеся «підганяти» задачу під зазначений відповідь.