Як кріпити зірки на погон. Кріплення зірок на погонах.

Здається, що прикріпити нову зірку на погони легше легкого, досить лише зробити отвір і вставити її. Однак це далеко не так. Для того щоб постати перед начальством і підлеглими в новому званні, доведеться озброїтися шилом і лінійкою. Справа в тому, що згідно з Наказом № 255 від 28.05.1994 року, відстань між зірочками строго регламентовано.
Вам знадобиться
  • зірки,
  • шило,
  • звичайна лінійка,
  • погони
Інструкція
1
Отже, пробуємо розташувати зірки за всіма правилами: Потрібні лише «правильні» зірки, тобто горіння (російського зразка). На польову форму кріпляться тьмяно-сірі зірочки, на інші види форм (парадна, повсякденна і пр.) - Зірки золотистого кольору.
2
За допомогою лінійки відміряйте від нижнього краю погона 45 мм для молодших лейтенантів, 25 мм для лейтенантів, 20 мм для старших лейтенантів і капітанів - тут розташовуватиметься центр першої зірочки.
3
Акуратно проколіть шилом отвір, вставте і кріпимо зірку (пригвинтите або зафіксуйте за допомогою спеціальних «лапок»). Слід звернути увагу на міцність кріплення: зірочка не повинна хитатися.
4
Таким же чином розташуйте на офіцерські погони чергову зірочку, враховуючи те, що між центрами сусідніх зірок також має бути 25 мм. Верхні зірочки у старших лейтенантів і капітанів кріпляться на відстані 20 мм від лінії, що з'єднує центри нижніх зірок.
5
Повторіть всі вищеописані дії з другим погоном.
Зверніть увагу
Не забувайте і про розмір прикріплюваних зірок і їх кількості. У старших офіцерів вони крупніше, ніж у офіцерів молодшої ланки і прапорщиків, а самі «вагомі» знаки відмінності - у генералів і маршалів. Молодшому лейтенанту покладається одна маленька зірочка по центру погона, лейтенанту - дві маленьких зірочки, старший лейтенант має право на три зірки, а капітан - на чотири. Майор, підполковник і полковник кріплять на погони одну, дві і три великих зірки відповідно.
Корисна порада
Зірки, призначені для кріплення на погони, слід купувати в спеціалізованих військових магазинах. Зірочок для польової форми краще придбати відразу з запасом і постаратися прикріпити їх якомога міцніше: в умовах навчань і випробувань техніки вони мають властивість губитися. Втім, будь-які зірочки можуть вириватися, чіпляючись за підкладку шинелі або бушлата. Саме тому варто приділити максимум уваги їх надійної фіксації.