Як роздати локальну мережу.

Кількість ноутбуків, нетбуків і комп'ютерів непохитно зростає. Це призводить до того, що все частіше створюються всілякі локальні мережі. Далеко не завжди вдається один єдиний раз створити і налаштувати локальну мережа таким чином, щоб потім не довелося її конфігурувати або нарощувати. Досить часто виникають ситуації, коли просто необхідно розширити локальну мережа , доповнивши її новими комп'ютерами або іншими пристроями. У таких випадках на допомогу приходять роутери, маршрутизатори або світчі.
Вам знадобиться
  • мережеві кабелі
  • роутер
  • свитч
  • маршрутизатор
Інструкція
1
Важливо розуміти, що для розширення локальної мережі не потрібна наявність величезної бази знань у галузі побудови мереж. У певних випадках, роздати локальну мережа навіть простіше, ніж побудувати нову з нуля. Якщо у вас вже існує налагоджена робоча локальна мережа , створена за допомогою світча, маршрутизатора або роутера, і в цих пристроях є деяка кількість вільних портів, достатню для підключення нових пристроїв, то підключіть до них необхідні комп'ютери або ноутбуки . Для цього використовуйте мережеві кабелі.
2
Якщо ж вам потрібно підключити велику кількість нового обладнання, то придбайте додатковий свитч, роутер або маршрутизатор. З'єднайте його з будь-яким неізольованим мережевим обладнанням за допомогою мережевого кабелю. Якщо мова йде про пристрій з налаштованим портами, то краще використовувати саме їх. Тепер з'єднайте потрібні ноутбуки, комп'ютери або принтери з новим мережевим обладнанням.
3
З'єднувати мережевий пристрій з декількома світча одночасно. Це може призвести до створення кільцевої мережі, яка не буде працювати правильно.
4
Щоб домогтися стабільної роботи загальної локальної мережі введіть значення IP-адрес для нових пристроїв. Якщо ви використовували для підключення маршрутизатор або роутер, то включіть в них функцію DHCP. Вона дозволить автоматично видавати вірні IP-адреси пристроїв, підключеним до них. У такому випадку, вам необхідно зайти в властивості протоколу TCP/IP, який знаходиться в налаштуваннях локальної мережі, і активувати пункти «отримати IP-адресу автоматично» і «отримати DNS-сервер автоматично».
5
Якщо для підключення нового обладнання ви використовували світч, то краще самостійно ввести необхідні IP-адреси. Для цього повторіть дії, описані в попередньому кроці, щоб зайти в налаштування мережі і введіть потрібний IP-адресу. Він повинен відрізнятися від адрес решти устаткування тільки останнім сегментом.