Як визначити вартість сайту.

Будь сайт в інтернеті при грамотній розкрутці може стати стабільним джерелом доходу. Тематика і призначення сайтів бувають різними. Одні є візитними картками компаній, допомагаючи продавати товари або послуги, інші приносять прибуток за рахунок продажу рекламних місць і участі в партнерських програмах. Як продавцям, так і покупцям важливо правильно визначити вартість сайта, щоб витягти з нього максимальний прибуток.
Інструкція
1
Оцінити вартість сайта можна за допомогою онлайн-сервісів. Сервіс siteprice.ru при оцінці враховує такі параметри, як назва і вік домену, наявність ТИЦ і PR, кількість відвідувачів, а також витрати на утримання сайта і доходи з нього. Автоматичні сервіси не враховують багатьох інших факторів, тому їх оцінка є приблизною і може розглядатися як мінімальна для конкретного ресурсу.
2
При самостійному розрахунку вартості слід враховувати основні показники сайта: • Рівень домену, стислість і краса доменного імені. Домени другого рівня цінуються вище, ніж першого. • Тематика сайта. Найбільшою популярністю користуються розважальні портали, соціальні мережі, інтернет-магазини, сайти про будівництво, про нерухомість, про автомобілі. • Показники ТИЦ і PR. Чим вище, тим краще. • Відвідуваність сайта, кількість передплатників. У сайтів з великою відвідуваністю більше перспектив по монетизації. Однак особисті блоги при зміні власника можуть розгубити основну частину передплатників та відвідувачів. Це теж слід враховувати при купівлі інтернет-ресурсу. • Дизайн і програмна частина. Чим професійніше і красивіше дизайн сайта, тим він дорожчий. Сайт, створений на безкоштовній платформі, буде дешевше, ніж на платній платформі. • Вік сайта. Великою повагою користуються в мережі сайти віком від трьох років і вище. • Кількість сторінок сайта і наявність сторінок в індексі. • Співвідношення витрат до доходів. Зазвичай цей критерій є найголовнішим при оцінці вартості. Розраховуються середні показники прибутковості інтернет-ресурсу за місяць протягом року і множаться на 6-12 місяців. Отриманий результат і буде вартість ю сайта.
3
Якщо ви замовляєте створення сайта з нуля, то вам знадобляться послуги дизайнера, програміста, верстальника, копірайтера і seo-спеціаліста. Послуги зі створення та наповненню сайта залежать від престижу компанії, в яку ви звернетеся. Добре зарекомендували компанії і фрілансери можуть брати за свою роботу в 2-3 рази вище, ніж початківці. Приміром, дизайн сайта -візіткі обійдеться вам в 3-7 тисяч рублів, а створення інформаційного порталу зі складним програмним забезпеченням - в 20 тисяч рублів і більше. За написання однієї статті копірайтер візьме від 100 рублів і вище. Для збільшення відвідуваності сайта необхідна оптимізація сторінок і нарощування маси. Грамотний оптимізатор зажадає за розкрутку ресурсу від 5000 рублів. Крім цього вам знадобиться оплатити хостинг і вартість домена - від 2000 рублів на рік. Загальна вартість нового сайта складе від 10 000 рублів і вище.