Як визначити відстань між містами. відстані між містами по прямій.

Визначити відстань між містами або початковою і кінцевою точкою шляху необхідно багатьом. Цей параметр цікавить логістиків, які займаються поставками товарів, автомандрівників і фірми, які спеціалізуються на доставці вантажів. Дізнатися це відстань можна, маючи під рукою топографічну карту, при цьому неважливо, в якому вигляді - на паперовій основі або в електронному вигляді.
Інструкція
1
Визначтеся, з якою метою ви хочете дізнатися відстань між містами. Якщо ви - авіамандрівників і хочете знати тривалість свого авіаперельоту, то вам для цього досить визначити відстань по прямій між цими містами. Але, звичайно, дізнатися це відстань потрібно з урахуванням прокладених між цими містами автомобільних або залізниць. Воно, звичайно, буде більше, ніж відстань по прямій.
2
Якщо у вас немає доступу в інтернет і ви маєте в своєму розпорядженні тільки картою на паперовій основі, то нанесіть на неї початковий і кінцевий пункти вашого маршруту. Ознайомтеся з умовними знаками, що позначають транспортну інфраструктуру - магістральними та шосейними автошляхами, залізничними коліями. За допомогою лінійки прокладете маршрут, спрямляючи його на карті. Підрахуйте суму відрізків вийшла ламаної лінії. На кожній паперовій карті повинен бути позначений її масштаб. Помножте його значення на кількість виміряних сантиметрів і переведіть результат в кілометри.
3
В інтернеті існує безліч сайтів, на яких, щоб дізнатися відстань між двома містами по автомобільній дорозі, досить занести у відповідні поля найменування пункту відправлення і пункту призначення. В результаті виконання запиту ви отримаєте віртуальну карту з нанесеним на неї докладним маршрутом. У супроводжує карту інформації ви зможете побачити відстань між населеними пунктами, через які пройде ваш шлях і загальне значення відстані, яку ви подолаєте за вказаним маршрутом. Вам навіть можуть дати прогноз погоди у вузлових населених пунктах і вказати місця, де ви можете зупинитися на відпочинок або просто перекусити.
4
Прокласти маршрут ви можете самостійно на відомих геоінформаційних сервісах, що надаються Yandex чи Google. Використовуючи як картографічної підоснови супутникові знімки, карту або гібрид цих двох зображень, ви можете відзначити всі крапки вашого маршруту і тут же побачити значення відстані між ними і загальну довжину шляху.