Як навчитися варити зварюванням. Як навчиться користуватися зварюванням.

Рано чи пізно виникає необхідність з'єднати дві металеві деталі методом зварювання, будь то садовий інструмент, або монтаж будь-якої металоконструкції. Здавалося б, вихід один - звернутися до професійного зварнику. Але, купивши зварювальний апарат та необхідний інвентар, цьому мистецтву можна навчитися і самому. Кращим вчителем в навчанні буде практика.
Вам знадобиться
  • Зварювальний апарат, захисна маска, куртка, брюки і рукавички з товстої шкіри і брезенту.
Інструкція
1
На першому етапі навчання, необхідно придбати сам електрозварювальний апарат. Для початківців підійде апарат з максимальним струмом 140А і з пристроєм плавного регулювання зварювального струму. Також необхідні захисна маска, куртка, брюки і рукавички з товстої шкіри і брезенту.
2
На другому етапі безпосередньо вчимося варити. Для цього знадобляться електроди діаметром 2,5 - 3 мм. Затиск "маси" надійно прикріплюється до деталі, а в держатель необхідно міцно заправити електрод.
3
Для початку потрібно навчитися запалювати електрод. Піднесіть електрод до деталі під кутом 60 -70 градусів, і зі швидкістю 5 -10 см/сек провести електродом по деталі. Пролунає тріск і бризне сніп іскор. Далі під тим же кутом доторкніться до заготівлі і тут же підніміть електрод на 3 -5 мм. Дуга запалиться. Ведіть електрод по свариваемой заготівлі і одночасно, у міру вигоряння електрода, витримуйте зазор між електродом і деталлю від трьох до п'яти мм. Якщо електрод прилипає, або пропадає дуга, зварювальний струм занадто малий. Трохи збільшіть його. На цьому етапі навчання, необхідно виробити навик підтримувати дугу при зазорі в 3 -5 мм між кінцем електрода і свариваемой деталлю.
4
На наступному етапі навчаємося наплавляти валик. Для цього необхідно запалити дугу, і плавно переміщати електрод по шву зварювання. При цьому треба здійснювати коливальні рухи з амплітудою 2 - 3мм, як би «підгрібаючи» розплавлений метал до кратера дуги. Таким чином, повинен утворитися надійний шов з легкими, ледь помітними хвилями наплавленого металу.
5
На останньому етапі навчання видаляється покриває шов шлак, що утворюється при згоранні флюсу, яким покривається електрод. Після охолодження шва, його обстукують молотком, шлак відлітає і відкривається шов електрозварювання, блискучий чистим металом.
6
Після того як ви навчитеся робити валик, можна приступати до ділової електрозварювання, варити необхідні деталі і інструменти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NnaJTrs2qQA