Як зробити лінзу.

Лінза - це прозорий прилад, в основному, зі спеціального скла, призначений для збільшення зображення. Лінза є основною частиною будь оптичної системи. Принцип її дії заснований на ламанні світлових променів. Виготовити скляну лінзу кустарним способом дуже складно, тим більше, без необхідного обладнання в цій справі не обійтися. Але, виходячи з ефект заломлення світла, можна зробити лінзу на основі рідини.
Вам знадобиться
  • Пластикова пляшка, пластилін, гліцерин або вода, шприц з голкою, поліетиленовий пакет.
Інструкція
1
Візьміть півторалітрову пластикову пляшку. З верхньої частини цієї пляшки виріжте два однакових, опуклих круга (для зручності, виріжте спочатку одне коло, а потім по його діаметру виріжте другий).
2
Потім, візьміть звичайний пластилін або який-небудь інший липуча матеріал. Цим пластиліном склейте обидві половини лінзи так, щоб з обох сторін вона була опуклою.
3
Після цього, в двох місцях, між половинками лінзи виконайте отвори. В одне з цих отворів за допомогою шприца залийте рідину (можна залити звичайну воду, але краще використовувати рідину з великим коефіцієнтом заломлення, спробуйте заповнити лінзу гліцерином, ефект буде краще), залийте її до країв і в ній не повинно бути повітряних бульбашок. Друге отвір призначений для виходу повітря, щоб не створювалося тиск. Після заповнення лінзи рідиною замажте отвори.
4
В екстремальних умовах, наприклад, будучи в тайзі взимку, не маючи сірників можна виготовити лінзу для розведення багаття. Для цього, візьміть звичайний поліетиленовий пакет і заповніть його водою. Надайте пакету кулясту форму і дайте воді замерзнути. Після замерзання зірвіть пакет і вийде лінза. Лінзу так само можна вирубати з завмерлого льоду.