Як визначити вагу свині.

Щоб виростити, виходити свиню, бика або інша тварина, необхідно докласти чимало праці. В умовах приватного (домашнього) сільського господарства немає можливості за допомогою зважування встановити живий вага крупних тварин. Для встановлення приблизного живого вага а можна скористатися різними таблицями, початковими даними для яких є вимірювання тварин.
Інструкція
1
Для взяття промірів необхідно правильно розташувати тварина: розташувати так, щоб ноги стояли вертикально, голова на рівні спини. Вимірювання здійснюють за допомогою сантиметрової стрічки. Заміри тваринного проводять за два-три години до денного годування.
2
Для визначення живої маси у свиней потрібні всього два проміру. За допомогою кравецького метра знайти пряму довжину тулуба і обхват грудей за лопатками.
3
Отримавши зазначені проміри, в спеціальній таблиці знайдіть отримані величини і на перетині цих даних-живий вага тваринного (наприклад коса довжина тулуба, виміряного стрічкою дорівнює 138 см, а обхват грудей за лопатками дорівнює 152 см, тоді на перетині цих даних отримуємо вага рівний 278 кілограм).
4
Слід особливо звернути увагу на той факт, що помилка в вага е, підрахованому таким способом, становить від чотирьох до одинадцяти відсотків. Цей спосіб дозволяє тільки орієнтовно, тобто не зовсім точно, визначити вага тваринного, в даному випадку свині.
5
Так як різні породи свиней і змішані їх форми мають неоднакову осаленний, щільність м'яса і результат по промерам може відрізнятися від справжнього до 15-17%.
6
Все ж найкращим способом дізнатися вага свині або іншої тварини залишається зважування на вага ах, переважно на електронних. Існують спеціальні промислові вага и для великої худоби, якими і можна скористатися.