Як позбутися від риніту.

Риніт (як і звичайний нежить) - нерідке явище серед маленьких дітей, а особливо грудних. Часто причиною тому може бути і фізіологічна особливість, яка пов'язана з рясним виділенням слизу, і алергічна реакція на що-небудь (квітковий пилок, парфуми, пил і багато іншого) або інфекція. У дитини верхні дихальні шляхи при будь запаленні (риніті в тому числі) набрякають миттєво, тому допомога повинна бути надана своєчасно.
Інструкція
1
Перед тим як ви приступите до лікування медикаментами, надайте першу допомогу (використовуйте при цьому підручні засоби): підніміть верхню частину тулуба дитини так, щоб вона по відношенню до нижньої частини складала кут 45 градусів. Для цього скористайтеся подушками, підкладіть їх під торс. Створіть малюку найбільш комфортні умови. Ці прості маніпуляції допоможуть йому легше дихати (ніс не буде закладений, слиз з носових ходів буде виходити легше).
2
Слиз з ніздрів можна витягти і самостійно: візьміть одноразовий шприц (без голки) або гумову грушу. Акуратно вставте кінчик шприца або груші в ніздрю дитини, інакше ви можете заподіяти біль або налякати його; прочистите обидві ніздрі по черзі. Дану маніпуляцію можна проводити стільки, скільки знадобиться, обмежень немає.
3
Для полегшення відтоку слизу можна використовувати готові препарати, наприклад, "Аквамаріс" або "Фізіомер", тому що для маленьких дітей віком до року зручніше і безпечніше використовувати краплі. Фахівець може порадити придбати і лікарські препарати. Такі, як судинозвужувальні краплі "Віброцил" (вони рекомендовані навіть немовлятам).
4
Слідкуйте за тим, щоб слиз не висохла, щоб слизова оболонка постійно була вологою, тому як її иссушение здатна зашкодити роботі носа. Не допустити цього вам допоможе продається в аптеках фізрозчин або приготований в домашніх умовах розчин солі. В кожну ніздрю необхідно закопувати 3-4 краплі. Під час процедури закапування носа пацієнту краще перебувати в лежачому положенні на спині. Кожна процедура має бути повторена через 30-50 хвилин. Іноді краплі можуть спровокувати появу кашлю, чхання або інших симптомів. Це лише первинна реакція на розчин, лякатися тут нічого, вона пройде після проведення ще 2 або 3 процедур.