Як навчити немовляти плавати. Як правильно вчити немовляти плавати.

Навчання грудних малюків плаванню робить позитивний вплив на їх організм. Рухова активність у воді покращує травлення, викликає апетит, зміцнює м'язи і суглоби. Навички плавання у дітей зберігаються з моменту появи на світ. До народження дитина плаває в навколоплідної рідини в утробі матері, тому йому буде знайомо перебування у воді у віці до 3-4 місяців.
Інструкція
1
Заняття плаванням слід починати не раніше 2 тижнів після народження малюка, коли заживе пуповина. Проводити заняття потрібно з підвищеною обережністю, оскільки голова у новонародженого дитини важка по відношенню до інших частин тіла, то її потрібно обов'язково притримувати за підборіддя, щоб малюк не набрав у рот води.
2
Під час перших занять потрібно занурювати дитини в воду на спині, починаючи з ніжок, і повільно водити по воді в різні боки. Далі можна пробувати плавання на животику. З місячного віку можна починати затримку дихання, занурюючи голову дитини в воду до рівня носа на 5-8 секунд, а також збільшувати час перебування у воді, але не більше ніж на 5 хвилин.
3
Температуру води можна знижувати з кожним заняттям плаванням, поступово з 37 до 31 градусів (по 0,4 градуса кожен місяць). Після досягнення малюком 1 року, можна знижувати температуру води по 1 градусу кожен місяць.
4
самостійне плавання в басейні слід навчати з 2-х місяців, при цьому дитина повинна вміти гребти руками і володіти навичками затримки дихання. Для того щоб набуті навички плавання не пройшли даром, заняття у воді повинні бути не менше 4 разів на тиждень, а в басейні - 2 рази на тиждень.
5
Займатися з дитиною плаванням потрібно, орієнтуючись на його настрій і поведінку. Заняття у воді повинні приносити задоволення і радість маляті. При проведенні занять з дитиною не завадить спілкуватися з ним, говорити, як потрібно рухатися і пояснювати йому, що він плаває. Якщо навчати дитини плавати з грудного віку, він буде рости здоровим, а організм буде протистояти багатьом захворюванням. Також плавання сприяє розвитку мислення і орієнтації у малюка.