Як тримати акорди.

Головна проблема, з якою стикаються початківці гітаристи - затискання складних акордів. Однак не варто думати, що проблема не має рішення. Прискорити процес звикання рук до гри, а також полегшити гру зі складними акордами, можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - каподастр;
  • - нейлонові струни;
  • - еспандер.
Інструкція
1
Купіть каподастр. Даний пристрій дозволяє при грі використовувати як затиску НЕ палець, а спеціальну металеву або силіконову тріску. Пристрій сильно полегшує гру, якщо ви тільки починаєте освоювати баре і складні акорди для 4-х пальців. Каподастри бувають двох видів: статичні, які затискаються на певній ділянці для додання грі потрібної тональності, і активні, що використовуються для переходу з однієї тональності в іншу.
2
Робіть спеціальну зарядку для пальців і кисті. Для даної мети прекрасно підійде еспандер. Неважливо, якого виду - гумове кільце радянських часів або сучасний варіант з безліччю налаштувань. Головне - регулярність вправ. Приділяйте 15-25 хвилин кожен день на розминку рук. Також не забувайте заняття для кисті. Якщо не розробляти кистьовий суглоб, при довгій грі рука почне німіти і приносити чимало дискомфорту.
3
Придбайте нейлонові струни. Полегшити перші кроки в грі дійсно можна за допомогою подібних струн, так як для затиснення акордів на нейлоні знадобиться набагато менше сил, а завдяки м'якому звуку ваші помилки будуть згладжуватися. Переконайтеся, що ваша гітара підходить для установки нейлону. В іншому випадку варто купити хоча б найдешевшу вестерн-гітару. Якщо купувати даний інструмент не хочеться, подумайте про електрогітарі. Струни цього інструменту також є більш м'якими, ніж у звичайної акустичної гітари, завдяки слабшому натягненню, що також забезпечить простоту затиску.
4
Якнайбільше грайте. Незважаючи на можливе велика кількість вправ, кращим тренажером є безпосередня гра. Багатьох початківців гітаристів дратує, коли звук "зісковзує" через слабке затиснення. На жаль, в даному випадку складно зробити що-небудь більш дієве, ніж продовжувати вправлятися.