Як придумати загадку. Як навчиться придумувати загадки.

Загадки - традиційну народну творчість, невіддільне від казок. Разом з ними загадки в доступній формі допомагають дитині пізнавати світ і знайомитися з невідомими поняттями і предметами. Загадки розвивають образно-асоціативне мислення і вчать дітей фантазувати. Дворічний малюк розмірковує над якоюсь неїстівної грушею, а майбутній першокласник може легко відгадати, що ж таке сходить без насіння. Не менш захоплююче і самим придумувати загадки.
Інструкція
1
Спочатку потрібно вибрати предмет або поняття, про яке піде мова в загадці. Це може бути тварина, предмет побуту чи природне явище.
2
Далі подумайте разом з дитиною, чим відрізняється загаданий предмет або тварину від інших. Допоможуть спеціальні питання. Який він? На що схожий? Для чого це потрібно або де використовується? Які відмінні ознаки цієї тварини? Чим цей предмет дивний?
3
Названі дитиною ключові ознаки і риси загаданого предмета мають бути закладені в загадці, але саме поняття або предмет в загадці не згадуйте. Найкраще запам'ятовуються римовані загадки. Придумуючи віршик, враховуйте вік дитини. Малюк до 3-х років навряд чи запам'ятає багато рядків.
4
Особливою популярністю у дітей користуються загадки, засновані на запереченні. Наприклад, «Не собака, а в будинок не пускає». Якщо не виходить придумувати римовані загадки, спробуйте варіант з запереченням, він набагато простіше для дітей будь-якого віку.
5
Як приклад розглянемо предмет - велосипед. Який він? Тільки два колеса і потрібно самостійно крутити педалі, інакше велосипед впаде. Ось і загадка - «Держусь я тільки на ходу, а якщо стану - упаду». Ще один варіант, найпростіший - «На колесах і з кермом, а не машина».
6
На перших порах самостійно придумані загадки можуть бути дуже простими, складатися всього з одного речення. Проте користь такої творчості величезна, адже загадки вчать думати, аналізувати і навіть розвивають почуття юмора.После того, як дитина звикне до загадок і навчиться їх розгадувати, розкажіть йому про загадки на кмітливість, навчіть придумувати і такі головоломки.
Зверніть увагу
Загадка - це засіб розвитку дітей, а також вправа в міркуванні і в умінні доводити. Запропонуйте дітям самим придумати загадку або описати який-небудь предмет або явище, а ви спробуйте це відгадати, потім помінятися ролями. Наприклад - стіна (є в кожному будинку, буває з цегли, бетону, каменю, дерева).
Корисна порада
Придумування загадок - це творчість, доступне дітям починаючи з молодшого віку. Складати власні загадки дитині не менш цікаво і корисно, ніж їх відгадувати. Особливий вплив загадка робить на розвиток мислення дитини.