Як приготувати зелений горошок. зелений горох приготування.

Батьківщиною зеленого горошку є Західна Азія. В Стародавньому Римі та Греції зелений горошок вживали в їжу тільки бідняки. А у Франції його подавали на обід королям. У Росії горох завоював популярність тільки в 18 столітті. Зелений горошок відноситься до швидкопсувних продуктів. Для консервування його краще використовувати недостиглі, так як в цьому виді він містить велику кількість вітамінів.
Вам знадобиться
  • на 5 - 6 півлітрових банок:
  • зелений горошок - 3 літри
  • вода - 1 літр
  • сіль - 1 столова ложка
  • цукор - 1 десертна ложка з гіркою
  • оцет столовий 9% для закачування
  • харчова сода для банок
Інструкція
1
Обмийте зелений горошок і відокремте горошини від стручків.
2
Добре помийте скляні банки з харчовою содою.
3
Закип'ятіть воду в чайнику. Зменшіть вогонь і зніміть кришку. Поставте на друшляк банку в перевернутому вигляді. Витримайте над паром кожну банку близько 5 хвилин, потім металеві кришки протягом однієї хвилини. Наприкінці накрийте банки кришками.
4
Складіть зелений горошок в каструлю і залийте водою. Якщо використовуєте молодий горошок , то варіть протягом 20 хвилин, а якщо більш зрілий, то протягом 25 хвилин.
5
Поки горошок вариться, приготуйте маринад. Для цього підігрійте 1 літр води і розчиніть в ній одну столову ложку солі і одну десертну ложку з гіркою цукру.
6
З каструлі злийте воду. Розкладіть зелений горошок в стерилізовані банки і залийте маринадом.
7
В кожну банку зверху додайте по одній десертній ложки оцту.
8
Банки відразу закатати. Переверніть, укрийте і тримайте до повного охолодження. Зберігати закочені банки потрібно в прохолодному місці, консервований зелений горошок добре зберігатися протягом року.
Корисна порада
Зелений горошок має багато корисних властивостей. Він є ефективним засобом для зниження рівня холестерину. Завдяки тому, що в ньому міститься речовина інозитол, зелений горошок допомагає запобігти ожирінню печінки у людини. Инозитол прискорює обмін речовин і, тим самим, перешкоджає накопиченню жиру в тканинах печінки, що згодом запобігає розвитку жирового стеатоза. Горошок використовують як профілактичний засіб від онкологічних захворювань, так як він має протиракову дію. Робить благотворний вплив на кісткову систему. До інших корисних властивостях зеленого горошку можна віднести: зміцнення імунітету, поліпшення розумової діяльності, зняття втоми. Також зелений горошок містить білки, які за своїм складом близькі до білків м'яса.