Як нормалізувати стілець дитини. Як нормалізувати стілець не запор грудничка.

Розлад стільця є частою проблемою у дітей перших трьох років життя. Запор - найбільш поширений вид розладу. При цьому багато батьків не знають, страждає дитина запором або його стан цілком нормально. У підсумку лікування (або, навпаки, бездіяльність) призводить до ускладнень.
Вам знадобиться
  • Каші, кисломолочні продукти, овочі, фрукти, вода, лимон, мед, комплекс вправ, проносні відвари, жовчогінні чаї
Інструкція
1
Змініть режим харчування дитини. З раціону необхідно виключити картоплю, борошняне, солодощі. М'ясну їжу також краще прибрати або максимально обмежити.
2
Годуйте дитини кашами, овочами, фруктами. У меню обов'язково повинні бути присутніми кисломолочні продукти, сухофрукти, горіхи.
3
За 30 хвилин до першого сніданку давайте малюкові склянку теплої води з додаванням соку лимона і меду. Коли стілець нормалізується, мед можна прибрати, але воду з лимоном слід пити вранці постійно. Крім того, кількість води, споживаної за день, має бути збільшено.
4
Нормалізувати у дитини стілець можна за допомогою пісного або касторової олії. Налийте склянку молока, додайте одну чайну ложку касторової олії і дайте випити малюкові. Масло має неприємний смак, дитина може відчути це і відмовитися від такого ліки, тоді слід купити в аптеці касторове масло в капсулах і застосовувати його відповідно до інструкції на вкладиші. Добре допомагають відвари проносних трав, легкі жовчогінні засоби у вигляді чаю. Стілець розріджується в результаті активного виділення жовчі.
5
Якщо у дитини спостерігається хронічний запор (стілець менше трьох разів на тиждень з неповним спорожненням кишечника), батьки повинні вжити заходів щодо збільшення його рухової активності. Правильне харчування і посильні фізичні навантаження - гарантія того, що незабаром дитини перестануть мучити запори.
6
Запропонуйте дитині комплекс вправ. Оскільки проблема запору у дорослих і дітей старшого віку практично однакова, які саме ви запропонуєте фізичні вправи, не має значення. При запорі ефективні вправи для пресу, нахили, місток, скручування. Корисно випинати і втягувати живіт. Крім того, необхідно привчити дитини щодня сидіти навпочіпки. Виконуючи дану вправу, коліна слід притискати до бічних поверхонь живота.