Як визначити центр ваги.

Ще в школі на уроках фізики ми вперше знайомимося з таким поняттям, як центр ваги. Завдання не з легких, але добре зрозуміла. Не тільки юному фізику знадобиться знати визначення центру ваги. І якщо ви зіткнулися з даною задачею, варто вдатися до підказок і нагадувань, щоб оновити свою пам'ять.
Інструкція
1
Проштудіювавши підручники фізики, механіки, словники або енциклопедії, ви натрапите на визначення центру ваги або як по іншому називають центр масс.В різних науках трохи різні визначення, але суть, фактично, не втрачається. Центр тяжкості завжди знаходиться в центрі симетрії тіла. Для більш наочного поняття «центр ваги (або по іншому називають центр мас) - це точка, що незмінно пов'язана з твердим тілом. Через неї проходить рівнодіюча сил тяжкості, діючі на частку даного тіла при будь-якому його становище ».
2
Якщо центр ваги твердого тіла - це точка, значить вона повинна мати свої коордінати.Для визначення важливо знати координати по x, y, z, i-тій частині тіла і вага, позначають буквою - p.
3
Розглянемо приклад задачі.Дани два тіла різних мас m1 і m2, на які діють різні вагові сили (як зображено на малюнку). Записавши формули ваги: P1 = m1 * g, Р2 = m2 * g; Центр ваги перебуває між двома масами. І якщо все тіло підвісити в т.О, настане значення рівновагу, тобто ці предмети перестануть переважувати один одного.
4
Різноманітні геометричні фігури мають фізичні та математичні розрахунки з приводу центру ваги. До кожного свій підхід і свій метод.Рассматрівая диск, уточнюємо, що центр тяжіння знаходиться всередині нього, точніше в точці перетину діаметрів (як показано на малюнку в т.С - точка перетинання діаметрів). Таким же способом знаходять центри паралелепіпеда або однорідної кулі.
5
Представлений диск і два тіла з масами m1 і m2 - однорідної маси і правильної форми. Тут можна відзначити, що шуканий нами центр тяжіння знаходиться всередині цих предметів. Однак, в тілах з неоднорідною масою і неправильної форми центр може знаходиться за межами предмета. Відчуваєте самі, що завдання вже стає складніше.