Як описати свою кімнату.

Опишіть свою кімнату - одне з найпопулярніших завдань на уроках російської мови, іноземної мови, в творчих гуртках. Для створення текстів такого роду існує виразна схема, яку можна доповнити деталями.
Інструкція
1
Є три рівні, три оптичних фокуса, за допомогою яких можна побачити й описати кімнату - макрорівень, проміжний і мікрорівень. На кожному рівні текст насичується епітетами, метафорами і порівняннями, а також деякими логічними висновками та висновками. В першу чергу, потрібно дати загальне уявлення про кімнату, вказати розміри, освітленість, розташування відносно сторін світу і навіть температуру на рівні персональних ощущеній.Рассмотрім приклади. "Це - простора кімната з вікнами на схід, тому в першій половині дня тут завжди тепло і сонячно". "А це - підвальне приміщення, крихітна комірка з бетонною підлогою і брудними стінами, списаними непристойними написами. У повітрі пахне цвіллю. Навіть влітку тут холодно і сиро".
2
На середньому рівні дається опис меблів, предметів середньої величини. Спочатку йде загальний опис - меблі легка або громіздка, стара чи нова, світла чи темна. Потім описується трохи більш докладно. "Найбільшу увагу привертає старовинний книжкова шафа з темного дерева. Його позолочені ручки потерлися, а дверцята скриплять, але він досі здається значним і солідним, немов старий генерал на параді" .В цієї ж частини тексту можна вказати кольорові плями, які створюють особливий колорит кімнати. "На стіні висить традиційний для багатьох поколінь радянських квартир килим з оленями, а на підлозі лежить тканий половічок в червоно-білу смужку". "У цій білій, як гірський сніг, кімнаті, виділяється тільки одна деталь - гігантська фотографія з помаранчевими тропічними квітами" .Важливе не забути описати вікно. "Це - сучасне пластикове вікно з жалюзі і антимоскітних сіткою. Воно здається трохи нудним, але зате новим і практичним". "Ось крихітне брудне віконце, через скло якого ледь проникає сонячне світло".
3
Описуючи кімнату , автор описує характер її власника або постійного мешканця. Ось чому важливо вказати улюблене і саме обжите місце в кімнаті. "Біля вікна стоїть старе крісло-качалка. Накидка з синього плюшу трохи потерлася, але крісло здається міцним і дуже затишним. Як приємно було б сидіти в ньому з книгою!" "На підлозі, під батареєю, валяється старий брудний матрац. Він пахне так жахливо, що до нього неможливо підійти без протигаза. Мабуть, його господаря це зовсім не бентежить". Мікродеталі - фотографії на стіні, ліки на підвіконні, кошик з рукоділлям, дорогі туфлі біля ліжка. Все це також заслуговує докладного опису.
Зверніть увагу
Міркування - необхідний елемент будь-якого опису. Але важливо дотримувати баланс. Описуючи кімнату, автор тексту створює аналітичний матеріал для свого читача. Не потрібно пояснювати, чому господар цієї кімнати - старий похмурий холостяк або гарненька кокетка. Читач повинен зрозуміти це сам з опису кімнати.
Корисна порада
Епітети, порівняння та метафори зроблять розповідь детальним, опуклим і більш захоплюючим. Щоб створити унікальну творчу роботу, є сенс покопатися в текстах класиків. Детальні описи житлових приміщень можна зустріти у Тургенєва, Гончарова, Достоєвського.
Не знаєте, з чого почати опис завдання? Не метушитися і не панікуйте. Вам допоможуть етапи рішення задач, їх класифікація, щоб легше орієнтуватися, і, найголовніше, структура опису будь-якої задачі.
Інструкція
1
Завданням є об'єкт розумової діяльності, що містить вимоги деякого практичного перетворення або відповіді на теоретичне питання за допомогою пошуку. Тому першою справою ви повинні знайти в задачі умова, що дозволяє розкрити зв'язки (відношення) між відомими і невідомими її елементами.
2
Потім розгляньте структуру завдання. Вона обробиться на умова, обгрунтування, рішення і висновок. В умові задачі зазвичай вказується предметна область (об'єкти) і відносини між ними. Це є основним при описі. Далі потрібно обгрунтувати теорію, яка використовується в задачі. І в ув'язненні ви повинні конкретизувати невідомі компоненти, тобто показати, що потрібно відшукати, перевірити або довести.
3
Ви повинні визначити тип завдання. Вона може бути пов'язана з алгеброю, фізикою, геометрією, економікою і т.д. У шкільному курсі в основному вивчають сюжетні задачі. Якщо вам потрібно описати подібну, ви повинні розуміти, що завдання такого типу описує якийсь сюжет. При вивченні математики сюжетні задачі є самими поширеним. Виділіть типологію за сюжетом: завдання на рух, на покупки, на роботу, на врожай і т.д. Вони описуються також, як і звичайні, тільки замість цифр задіяні об'єкти іншого роду.
4
Після виконаної роботи вам залишиться лише скомпонувати весь матеріал. І останнє, що потрібно зробити, - це чітко сформулювати питання по умові завдання, на який потрібно основною відповідь щоб учень при його пошуку не відчував труднощів при рішенні.
Зверніть увагу
Етапи вирішення завдань: 1) аналіз тексту завдання, 2) пошук способу розв'язання завдання, 3) здійснення рішення задачі, 4) перевірка рішення задачі, 5) запис відповіді.
Корисна порада
Іноді для опису допомагає класифікація задач на: - пошукові, - проблемні, - навчальні, - тренувальні.