Як знайти роботу для школярів. де можна знайти роботу для підлітків.

Зараз чимало школярів бажають підробити, провести літні канікули з користю для гаманця. Батьки можуть тільки радіти такому бажанню, однак на ринку "юнацького" праці пропозиція часто перевищує попит. Крім того, є чимало нечесних роботодавців, які обманюють школярів , користуючись їх правової неписьменністю.
Інструкція
1
За загальним правилом, працювати школяр може з 15 років. Однак тут є тонкість - трудовий договір вправі укладати особа старше 16 років. За 15-річного це повинні зробити його батьки. Про це важливо пам'ятати, оскільки несумлінні роботодавці можуть відмовитися від укладення трудового договору з 15-річним зовсім - під приводом того, що він ще не вправі його укладати. Відсутність трудового договору може призвести до того, що за роботу попросту не заплатять.
2
Школярі у віці 15-16 років можуть роздавати листівки, працювати курьер, вуличними продавцями води і легких закусок. На таку роботу влаштуватися нескладно, але платять за неї небагато - юнак чи дівчина, що роздають у метро листівки якої-небудь фірми, можуть отримувати за це в районі 300 рублів на годину. При уявній простоті, ця робота досить важка фізично. Щоб отримати 900 рублів, доведеться 3:00 стояти на одному місці, не сідаючи і нікуди не відходячи. Більшість фірм контролює тих, хто роздає їх листівки, і якщо "контролер" помітить, що ви пішли з покладеного місця, вам можуть не зарахувати час роботи.
3
Якщо вам 16-17 років, вас можуть взяти офіціантом або касиром в ресторан швидкого харчування. Також ви можете працювати кур'єром або в колл-центрі. Зазвичай на такі позиції беруть активних старшокласників.
4
Якщо ви не змогли знайти вакансію з перерахованих вище, дивуватися не варто, адже не кожен роботодавець бажає брати неповнолітнього працівника. Трудове законодавство суворіше контролює найм неповнолітніх. На такі вакансії нерідко претендують студенти молодших курсів, що створює високу конкуренцію.Можно спробувати знайти роботу в інтернеті на сайтах для фрілансерів (тих, хто працює віддалено, з дому). Часто на цих сайтах шукають тих, хто може виконати найпростішу роботу - набрати рукописний текст, переписати зазначену статтю своїми словами, щось знайти в мережі, підняти рейтинг форумів ... Тут все залежить від того, що ви вмієте і любите. Від ваших умінь залежить і ваш дохід. За передрук тексту навряд чи заплатять багато, а от за розробку сайту можуть заплатити досить пристойно.
Зверніть увагу
Як би ви не шукали роботу, слід пам'ятати, що не всі роботодавці сумлінні. Дехто може відмовитися оплачувати вашу працю. Обов'язково укладайте трудовий договір (самі або за допомогою батьків). Якщо у вас є трудовий договір, оплату вашої праці можна буде стягнути через суд. Якщо ви працюєте по інтернету, вимагайте передоплату або висилайте тільки частину роботи до переказу грошей на ваш рахунок.
У літній час підлітки по-різному проводять свій вільний час. Деякі вважають за краще виїхати на море або до далеких родичів, інші - просто відпочивають від навчального часу. Часто зустрічаються такі, які намагаються знайти роботу . Причин на це багато: від важкого матеріального стану сім'ї, до простого бажання скоріше стати незалежним. Роботу для підлітка знайти досить важко, але, прочитавши наступні поради, пошуки можна істотно полегшити.
Інструкція
1
Спершу почніть зі своїх батьків - вони можуть істотно допомогти в пошуку робочого місця. Завдяки зв'язкам батьки можуть знайти вакансію для дитини або просто дати рекомендацію.
2
Наступний шлях - це уважне вивчення газетних оголошень. Особливо ретельно варто переглядати газети, на які підписується школа. Складіть список пропонованих вакансій, обговоріть їх у родинному колі. Головне, на що потрібно звертати увагу - зарплата, віддаленість від місця проживання, тривалість робочого для та вимоги до умінь працівника.
3
Якщо для того щоб отримати вакансію, вам знадобитися скласти резюме, то пошукайте приклади в інтернеті. Також батькам варто проконтролювати зовнішній вигляд підлітка, адже найчастіше робота на літній час передбачає проходження співбесіди.
4
Іноді комунальні компанії пропонують школярам роботу з прибирання територій, озелененні ділянок, очищенню ставків або річок. Така робота навряд чи сподобатися кожному підлітку, однак вона буде гарантовано оплачена.
5
Якщо дитина володіє багатою уявою і фантазією, креативним мисленням, то його можна влаштувати в місцевий палац молоді. Іноді бібліотеки мають потребу в людях, які можуть акуратно привести книги в порядок.
6
Також цілком можливо влаштуватися продавцем морозива. У даному випадку дитина буде нести відповідальність за сам товар. У літній час відкривається величезна кількість різноманітних вуличних кафе. Їхні власники пропонують вакансії навіть для підлітків.
7
Дитина може спробувати себе на ролі кур'єра. Дана робота вимагає хорошого знання міста, вміння швидко орієнтуватися. З іншого боку така робота добре оплачувана і має гнучкий графік.