Як змінити частоту кадрів. Як поміняти на комп'ютері частоту кадрів.

В основі відтворення відео лежить принцип частою періодичної зміни нерухомих зображень, званих кадрами. Чим частіше відбувається зміна кадрів , тим більш плавним виглядає рух об'єктів, зафіксованих в відеофрагменті. На відміну від плівкового кінематографа, де частота стандартна і складає 24 кадри в секунду, в цифровому відео можуть використовуватися різні значення цього параметра. Як правило, відеофайли містять коректні значення частоти проходження кадрів в своїх заголовках. Але іноді, з тих чи інших причин, частоту кадрів потрібно змінити.
Вам знадобиться
  • Безкоштовно розповсюджується програма для редагування відео VirtualDub 1.9.9, доступна для завантаження на сайті virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте відеофайл в програмі VirtualDub. В меню клікніть на пункт "File", а потім виберіть пункт "Open video file ...", або ж натисніть клавіші Ctrl + O. З'явиться діалог вибору файлу. Здійсніть перехід в директорію з файлом, частоту кадрів якого потрібно змінити. Виділіть файл у списку. Натисніть кнопку "Відкрити".
2
Відкрийте діалог зміни частоти кадрів відео. В меню виберіть пункт "Video", а потім клацніть по пункту "Frame Rate ...".
3
Змініть частоту кадрів . В діалозі "Video frame rate control" в групі елементів управління "Source rate adjustment" активуйте перемикач "Change frame rate to (fps):". Поле, що знаходиться праворуч від перемикача, стане доступним для редагування. Введіть в це поле нове значення частоти кадрів . Натисніть кнопку "OK".
4
Увімкніть режим прямого копіювання потоку даних відео. Для цього в головному меню виберіть пункт "Video". У меню, клікніть на пункт "Direct stream copy". В даному режимі відеодані не будуть підлягати обробці, що забезпечить збереження вихідної якості відео, а також багаторазово підвищить швидкість обробки файлу.
5
Активуйте режим безпосереднього копіювання потоку звукових даних. В головному меню програми натисніть на пункт "Audio". Далі виберіть "Direct stream copy". Аналогічно безпосередньому копіюванню відеоданих, включення даного режиму збільшить швидкість обробки файлу і дозволить зберегти звук в первісному якості.
6
Збережіть копію файлу зі зміненою частотою проходження кадрів . Клікніть по пункту меню "File", а потім за пунктом "Save as AVI ...", або просто натисніть клавішу F7. У діалозі виберіть шлях для збереження та ім'я файлу-копії. Натисніть кнопку "Зберегти". Не намагайтеся перезаписати вихідний файл. Програми видасть помилку доступу.
7
Дочекайтеся закінчення запису. Статусна інформація по ходу процесу збереження буде відображатися в діалозі "VirtualDub Status". Якщо необхідно перервати процес формування файлу, натисніть кнопку "Abort".
Зверніть увагу
Зміна частоти кадрів може послужити причиною десинхронізації відео і зовнішніх субтитрів або звукових доріжок.
Корисна порада
Якщо на комп'ютері встановлено два і більш жорстких диска, збереження файлу на логічний диск, який є частиною іншої фізичної диска, ніж той, на якому розташований вихідний файл, може дати істотну надбавку до швидкості обробки.