Як перевести в двійкову систему.

Десяткова система числення - це та система, з якою ми щоденно стикаємося в самих різних галузях нашого життя. Вона зручна і зрозуміла, звична і легка. Але існують і інші системи - двоичная, восьмерична, шестнадцатеричная. Кожна з них використовується в якихось певних областях. Наприклад, на двійковій системі заснована робота всіх комп'ютерів на землі.
Інструкція
1
В двійковій системі використовується тільки два числа - 1 і 0, для комп'ютерів ці числа постають у вигляді наявності чи відсутності заряду. З послідовного чергування нулів і одиниць і складаються ланцюжка, що перетворюються в підсумку в комп'ютерні команди і файли. Двійкова система не так вже й важка, як це може здатися на перший погляд, а виконання арифметичних дій виробляється в ній набагато легше, ніж в десяткової. Кожна людина, початківець вивчення інформатики, стикається з двійковій системою, як вправа йому пропонується спробувати самостійно перевести кілька десяткових чисел в двійкову систему. Це зовсім не так важко, як може здатися на перший погляд. Розглянемо один із способів.
2
Спосіб, придуманий за багато століть до винаходу комп'ютерів одним давньогрецьким математиком, з успіхом використовується і сьогодні, і називається він алгоритмом Евкліда. Згідно з цим алгоритмом, для перетворення числа з десяткової системи в двійкову необхідно це число ділити на 2, виписуючи залишок до досягнення нуля. Але пояснювати завжди краще на прикладі. Візьмемо довільне десятеричная число. Наприклад, 159: 159: 2 = 79 (ост. 1) 79: 2 = 39 (ост. 1) 39: 2 = 19 (ост. 1) 19: 2 = 9 (ост. 1) 9: 2 = 4 ( ост. 1) 4: 2 = 2 (ост. 0) 2: 2 = 1 (ост. 0) 1: 2 = 0 (ост. 1) Збираємо двійковечисло з усіх виданих при вирішенні залишків, починаючи з кінця, в підсумку у нас вийшло двійковечисло 100111111.
3
Але рішення таких прикладів служить тільки наочності, даючи нам уявлення того, як і на підставі чого працюють комп'ютерні системи. Якщо виникає необхідність перекладу різних чисел з однієї системи числення в іншу, набагато простіше скористатися спеціальним калькулятором. Це можна зробити, наприклад, за допомогою калькулятора, що входить в стандартний набір Windows. Потрібно лише на вкладці Вид перейти від звичайного калькулятору до інженерного і переклад чисел в двійкову систему перетвориться для вас в дитячу гру.