Як обкласти піч.

Оздоблення печей керамічною плиткою не тільки дозволяє надати йому більш естетичний зовнішній вигляд. До того ж, варто відзначити, що відбувається збільшення тепловіддачі. Укладати керамічну плитку можна самостійно.
Інструкція
1
Для облицювання печі найкраще використовувати підлогову або ж клінкерну керамічну плитку. Вибирайте для цієї мети квадратні або прямокутні плитки. Розмір може бути будь-який, а ось товщина повинна бути не більше 6 міліметрів. Дуже серйозно підходите до вибору. У плитки повинні бути високі термостійкі якості, а також глазурована лицьова поверхня. Не варто забувати про фасонних деталях, таких як карнизи, плінтуси і кутові елементи. Купуйте тільки таку плитку, яка буде міститися на стіну цілком, тобто не потрібно буде її обрізати.
2
В даний час існує два способи облицювання печі керамічною плиткою. Обидва вони мають досить велику популярність.
3
Перший спосіб. В вертикальний шов цегельної кладки помістіть металеві напрямні з отворами. Саме до цих отворів далі потрібно буде закріпити тавровий профіль або куточки. Керамічну плитку укладіть між напрямними. Порожній простір можна заповнити глиняним розчином. Якщо ви займаєтеся облицюванням саме цим способом, то шви повинні бути строго вивірені по горизонту і вертикалі.
4
Другий спосіб. Цей спосіб використовується тоді, коли шви кладки не мають суворої вертикальності. Даний спосіб повністю побудований на технології укладання керамічної плитки на цементно-піщану суміш. Врахуйте, дана суміш досить часто втрачає свою міцність при високій температурі. Саме тому замість неї використовуйте розчин на глиняній основі.
5
При облицюванні печей плиткою, шви заповнюйте розчином тільки наполовину. Через 2-3 дні можна зайнятися їх остаточної закладенням. Цей спосіб прискорює роботу, а також дозволяє проявити фантазію при оформленні стиків.
Залізні і цегляні печі істотно відрізняються один від одного за своїми характеристиками. У кожної є свої переваги і недоліки. Обкладання металевої печі цеглиною в деякій мірі допомагає об'єднати їх гідності і зменшити недоліки. При правильному підході метал і цегла цілком можуть уживатися один з одним.
Вам знадобиться
  • - пічної керамічна цегла;
  • - азбестовий картон;
  • - глиняний або піщано-цементний розчин;
  • - інструмент муляра (кельму, кирочка, схил та ін.);
  • - металевий куточок.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до кладки, переконайтеся в тому, що підстава, на якому стоїть металева піч, витримає вагу обкладувальним цегл. При значних розмірах залізної печі він може досягати декількох сотень кілограмів. Підрахуйте приблизно кількість цегли, який знадобиться вам при кладці стін товщиною в півцеглини, і помножте його на вагу одного цегли (3,5 кг). Якщо є сумніви в тому, що підстава витримає цю вагу, встановіть під несучі балки підлоги в районі печі додаткові опори або влаштуйте окремий фундамент для цегляної кладки.
2
Розмітьте навколо металевої печі місце для цегляної кладки. При цьому виходите з умови, що відстань між піччю і внутрішніми поверхнями кладки повинно бути не менше 0,5 і не більше 10 см. При малих значеннях зазору стінки залізної печі будуть сильно нагріватися, і термін її служби зменшиться, при великих - цегляна кладка буде занадто повільно акумулювати тепло, що теж небажано. Якщо піч виконана з товстої або вогнетривкої сталі, зазор можна робити менше, якщо з тонкої вуглецевої - більше. У середньому приймають його рівним 3-5 см.
3
Прибийте на підлогу тонкий металевий лист таким чином, щоб він із запасом перекривав розмічене місце. Покладіть на нього в тих місцях, де буде цегляна кладка, лист азбестового картону.
4
Підготуйте глиняний розчин для кладки. Для перевірки його якості скачайте джгут з глини завтовшки 8-10 мм і скрутіть з нього колечко діаметром близько 5 см. Якщо колечко згорнулося без тріщин - ваш розчин дуже жирний, якщо розпалося на частини - занадто худий. При нормальному розчині колечко залишається цілим, але на ньому з'являються невеликі тріщини. Довести глину до норми можна, додавши в неї піску (при жирній глині) або видаливши його промиванням (при худої глині). Глиняний розчин можна замінити звичайним піщано-цементним із співвідношенням 1: 3.
5
Почніть кладку стін товщиною в півцеглини. Перший ряд зробіть суцільним, у другому в кожній стіні залиште по два вентиляційних отвори довжиною в півцеглини. Товщину шва витримуйте 3-5 мм, забезпечуйте перев'язку швів.
6
У районі дверцята печі оформите отвір. Його розміри повинні забезпечувати зручне обслуговування печі. На верх отвору укладіть два металевих куточка (зовні і зсередини стіни) для сприйняття навантаження від верхніх рядів.
7
При оформленні верху печі виходите з власних вимог. Якщо обкладається банна піч, до якої не пред'являється ніяких додаткових вимог крім чисто функціональних, кладку можна завершити на рівні кам'янки, залишивши відкритим зазор між кладкою і піччю, необхідний для вентиляції.
8
Якщо хочете надати печі завершеність і декоративність, оформіть верх кладки у вигляді плоскої поверхні або зводу. У цьому випадку залиште у верхній частині кладки з кожного боку вихідні вентиляційні отвори аналогічні тим, які робили знизу. Якщо обкладається банна піч, то необхідно також передбачити і прорізи для доступу до каменке. Найбільш зручним конструктивним рішенням в цьому випадку є суміщення цих отворів з вентиляційними.