Як відрізнити алмаз.

Алмаз утворюється з чистого вуглецю в надрах Землі, на глибині 100 кілометрів, при неймовірно високому тиску і температурі. Алмаз є самим коштовним каменем, самим твердим і зносостійким мінералом, він у прямому сенсі не схильний часу і будь-яких впливів, завжди залишається прозорим. Це лише частина ознак справжнього алмаза.
Інструкція
1
Використовуйте будь-який важкий предмет, щоб деформувати алмаз. Справжній камінь не може бути пошкоджений, тому що має дуже щільну структуру. Якщо алмаз вдалося зіпсувати, перед вами підробка.
2
Збризкайте крихітними краплями води алмазну поверхню. Тикніть гострої голкою в утворилися крапельки. Якщо вони зберігають свою форму і не розтікаються, алмаз справжній. Якщо ні, то перед вами підробка.
3
Опустіть камінь у склянку з водою. Якщо ви чітко бачите мінерал у воді, він - справжній. Якщо алмаз став практично невиразний, це підробка.
4
Стисніть і з силою потріть алмаз між двома великими монетами. Якщо він пошкодився, утворилися подряпини або просто розкришився, алмаз несправжній.
5
Дихніть на камінь. Алмаз и - відмінні провідники тепла, тому якщо у вас в руках справжній діамант, на ньому не буде накопичуватися конденсат.
6
З силою потріть наждачним папером по всій поверхні алмазу. На дорогоцінному камені не повинно залишатися слідів. Якщо продавець видає алмаз за справжній, але при цьому забороняє проводити подібну перевірку, навіть не сумнівайтеся: вам пропонують підробку.
7
Помістіть алмаз на газетний текст. Якщо ви розрізняєте букви, незалежно від того, ясно або замутнения, ваш дорогоцінний камінь - підроблений алмаз. Блиск справжнього алмаза заломлює світло настільки сильно, що ви не зможете розгледіти що-небудь через нього.
8
Шукайте недоліки. Алмаз и не ідеальні, навіть кращі зразки володіють крихітними вадами. Якщо камінь абсолютно бездоганний, поставтеся до цього скептично.
9
Використовуйте спеціальний прилад - тестер автентичності алмазу. Це зручний пристрій коштує досить дорого, але якщо ви мисливець за діамантами, воно може стати незамінною і вдалою інвестицією.
Можливість виготовляти штучні алмази припала на руку тим, хто дозволити справжні коштовності собі не може, а виглядати красиво дуже хоче. Але не сплять і горе-підприємці, які використовують її для власної вигоди. Вони-то і продають синтетичні самоцвіти під виглядом огранених алмазів - діамантів . Чи можна самостійно визначити підробку або обов'язкова консультація експерта?
Вам знадобиться
  • - настільна лампа;
  • - склянку води;
  • - наждачний папір;
  • - кварцова лампа;
  • - розчин соляної кислоти.
Інструкція
1
Піднесіть виріб з діамантом до світла таким чином, щоб його коронка була навпроти лампи. У цьому камені відіб'ється лише блискуча точка світла. Справа в тому, що ограновування діаманта групи А виконується так, що потік світла повністю відбивається в задніх гранях каменю.
2
Опустіть дорогоцінний камінь у склянку з водою. Справжній діамант стане на мить невидимим.
3
Візьміть наждачний папір і злегка потріть самоцвіт. На теперішньому камені не повинно залишатися слідів. Безумовно, це досить жорсткий метод діагностики, однак, саме він дасть більшу гарантію непідробності прикраси.
4
Опустіть діамант у розчин соляної кислоти. Після того, як ви витягнете його назад, на цій коштовності не залишиться слідів, синтетичний ж самоцвіт покриється плямами.
5
Увімкніть кварцову лампу. Піднесіть під неї виріб з діамантом. Від огранованого алмаза буде виходити жовто-зелене або блакитне світіння.
Зверніть увагу
Всі перераховані вище методи є лише додатковими заходами. Використання їх навіть у сукупності не дасть 100% -ву впевненість у тому, що перед вами справжній діамант або, навпаки, його підробка. Гарантовано визначити справжність діаманта зможе тільки експерт.
Корисна порада
Одним з основних високотехнічних імітаторів алмаза є муассаніт. Відрізнити його досить просто. Для цього потрібно опустити його в рідину, питома маса (щільність) якої вище 3,17. Синтетичний самоцвіт спливе, а діамант опуститься на дно. Додатково можна потримати виріб з муассаніта над вогнем, через кілька хвилин камінь придбає зеленуватий відтінок. Проробляти всі маніпуляції варто тільки в тому випадку, якщо вам дійсно необхідно дізнатися правду. Інакше ви просто зіпсуєте прикраса, нехай і складається з синтетичних самоцвітів.