Як зробити бетон.

Як зробити бетон без допомоги фахівців? Ми детально розглянемо технології приготування бетону. Матеріали, пропорції, призначення. В конкретній статті буде розібрано приготування бетону для тротуарних доріжок.
Вам знадобиться
  • Пісок, цемент, вода, щебінь, або гірська пил, відра, бетономішалка, корито або ж лист фанери, а також лопата.
Інструкція
1
Як зробити бетон для будівництва тротуарної доріжки? Насправді подібна дія виконується досить просто. Все, що вам знадобиться для приготування розчину - наявність сполучною суміші, щебеню і піску. Альтернативою щебеню також може виступати гірська пил. Відзначимо, що виготовлення бетону можна виконувати як вручну, так і за допомогою бетономішалки. Безсумнівно, використання бетономішалки в чому спрощує роботу, однак у багатьох вона просто відсутня, і купувати пристрій в цілях разового застосування недоцільно. Для ручної роботи вам знадобиться наявність лопати і об'ємне корито (у відсутності корита можна використовувати крупний лист фанери).
2
При ручному приготуванні бетону для більш простої роботи спочатку слід перемішати пісок, цемент та щебінь. Якщо говорити про пропорції, то оптимальним бетоном вважається розчин, де на одне відро цементу було використано три відра піску і три відра щебеню. Після того, як ви перемішали всі інгредієнти в сухому стані, можна додавати воду. Звертаємо вашу увагу на те, що кількість води визначається станом суміші - вона не повинна бути досить рідкою і в той же час дуже густий, намагайтеся зловити нейтральне положення. Перемішуйте бетон паралельно надходженню води - так ви менше втомитеся. Заважати треба доти, поки розчин не перетвориться в однорідну масу. Цемент має властивість залишатися внизу, тому ретельне перемішування при ручному виготовленні бетону є основним фактором у визначенні якості розчину.
3
У випадку з застосуванням бетономішалки справи йдуть куди простіше. Однак на відміну від ручного виготовлення, у використанні бетономішалки спочатку додається вода, після чого щебінь, цемент та пісок. Готовність розчину ви також зможете визначити по його стану. Якщо ви за раз приготували велику партію бетону, не вимикайте мішалку до того моменту поки весь розчин не буде вироблений. Пропорції залишаються колишніми 1: 3. Загалом можна сказати, що кількість піску і щебеню на відро цементу може змінюватися в залежності від призначення бетону.