Як підібрати колір для квартири.

Вирішити, яким буде колір стін в квартирі непросто. І тут важливо враховувати не тільки особисті колір ові уподобання, але і безліч інших нюансів. Існує ряд правил, виконуючи які, не доведеться шкодувати про безцільно витрачених кілограмах фарби і кілометрах шпалер.
Інструкція
1
Правило первоеОттенкі стін повинні гармоніювати з відтінками меблів, віконних рам, дверей, і, зрозуміло, статі. Тому колір стін слід вибирати вже після того як куплена меблі, вставлені косяки, рами, укладено покриття на підлозі. Якщо у вас в кімнаті лежить натуральний паркет або ламінат - слід підібрати для стін бежеву гаму. Якщо ж підлогове покриття має сірий колір - то бажано якось обіграти відтінок сірого в покритті стін. Це можна зробити, вибравши блакитнувато- або зеленувато-сірі «спокійні» шпалери або фарбу.
2
Правило второеНежелательно фарбувати стіни в одній кімнаті різними колір ами. Це створює психологічний діскомфорт.В Водночас допустимо використання декількох відтінків одного колір а. Якщо в сусідніх кімнатах стіни різного колір а - бажано витримати їх в одній гамі (наприклад, світло-оранжевий і золотисто-пісочний). Цей прийом «збере» простір будинку воєдино.
3
Правило третьеНе варто використовувати яскраві насичені фарби для приміщень, де люди проводять багато часу (наприклад, кухні) або кімнат, призначених для відпочинку. Яскраві відтінки, звичайно, піднімають настрій, але постійне їх присутність стомлює і дратує. А в спальні життєрадісного оранжевого колір а просто неможливо буде заснути.
4
Правило четвертоеС допомогою фарби ви можете відкоригувати візуально обсяг, висоту, ширину і навіть геометрію приміщення. Світлі фарби зроблять кімнату ширше, темні - компактніше.
5
Правило П'ято кімнатах, що виходять вікном на південь, прийнято використовувати голубуваті, аквамаринові і інші прохолодні відтінки. Кімнатам з вікнами на північ показані всі відтінки теплої бежево-золотистої гами. Взагалі, існує умовний поділ на теплі і холодні колір а. Використання перших (до них відносять відтінки червоного) робить кімнату більш теплою (зрозуміло, візуально), використання друге (до них належать відтінки синього) - занурює приміщення в прохолоду.
6
Правило шестоеНе варто використовувати для фарбування стін колір а, які психологи вважають колір ами агресії - червоний, червоний, бордовий. Слід утриматися і від холодних відтінків - синього, фіолетового. Взагалі, вибираючи колір стін для квартири, потрібно утриматися від використання занадто інтенсивних чистих колір ів. Адже стіни повинні створювати фон для інтер'єру, а тому для їх оформлення краще підбирати м'які, легкі і не надмірно насичені відтінки.