Як пережити перехідний вік.

Перехідний вік для більшості сімей - час хвилювань і переживань. Саме в цей період формується особистість дитини. Це і метання, і пошук свого «я», і набуття життєвих позицій. Але цей час - непростий не тільки для дитини, а й для батьків. І в першу чергу, від мам і тат в цей період потрібно любов і розуміння.
Інструкція
1
Не намагайтеся вирішувати виниклі проблеми за допомогою заборон і моралей. "Навіть якщо дитина повертається додому за північ і при цьому від нього тхне алкоголем або тютюном?" - Запитають батьки. Так, тому що будь-яка заборона лише збільшить образу і внутрішній протест дитини. Пам'ятайте, що він вже особистість. Будь-яка розмова в цей час необхідно вести на рівних.
2
Зверніть увагу на те, як звучать ваші слова. Якщо звертаєтеся до нього, як до нетямущий дитині, ви до нього не достукаєтеся. Контролюйте свої емоції. Якщо починаєте нервувати, розмова краще відкласти.
3
У цей період підлітки дуже переживають з приводу своєї зовнішності. Постарайтеся йому пояснити, що зовнішність - це не головне. Але при цьому вчіть дитину стежити за собою, бути завжди охайним. Допоможіть йому у виборі одягу, аксесуарів. Не варто критикувати дитину, якщо ваші смаки не збігаються.
4
Підлітковий період супроводжується першими любовними переживаннями. І це не в кращу сторону позначається на навчанні. Не змушуйте дитину днями і ночами сидіти за підручниками. Це не допоможе. Краще постарайтеся пояснити йому, що саме знання, розум, ерудиція зроблять його більш привабливим.
5
З усією серйозністю ставитеся до проблем підлітка. Не відмахується від нього. Відповідайте на всі його запитання, не допускайте ситуації, коли дитина взагалі перестане спілкуватися з вами, в такому випадку з усіма своїми проблемами він піде на вулицю.
6
При виборі якихось занять, гуртків, цікавтеся думкою дитини, а не самостійно вирішуйте його дозвілля. З'ясуйте, що дійсно цікаво вашому чаду. Важливо, щоб підліток сам прийняв рішення, а не просто підкорився бажанням дорослих.
7
Батькам дуже важливо у всіх заборонах і поступках не впадати в крайнощі. Тиснути на дитину не слід, але і йти у нього на поводу теж не можна. Спілкуючись на рівних, не дозволяйте йому ображати вас та інших дорослих, грубити. Підліток повинен дотримуватися певну дистанцію, приписану його вік ом.
Корисна порада
Пам'ятайте, перехідний вік - це не назавжди, рано чи пізно і він закінчиться. Підтримайте свою дитину в цей непростий період і разом пройдіть цей шлях.