Як кроїти тканину.

Шити одяг для себе - заняття не просте, але цікаве. У багатьох виникає бажання спробувати себе в цій справі, але зупиняють можливі труднощі при розкладці тканини і розкрої. Проте в будь-якій справі потрібна напрацювання досвіду, і з часом це заняття буде приносити вам лише задоволення.
Вам знадобиться
  • - шматок тканини;
  • - ножиці;
  • - форма вашого майбутнього виробу;
  • - кравецькі шпильки;
  • - кравецькі крейда або шматочок сухого мила.
Інструкція
1
Проведіть волого-теплову обробку тканини (декатирування), щоб тканину дала усадку не в готовому виробі, а ще до розкрою. Різні тканини можуть дати усадку після прання не один раз. Виперіть тканину , просушіть і пропрасуйте. А якщо ви збираєтеся шити піджак або пальто, можете просто пропрасувати тканину з парою і дати їй висохнути.
2
Тканина при крої складають удвічі і вздовж, лицьовою стороною всередину, кромка до крайки. Для цього вам достатньо мати по одній паперовій викрійці всіх симетричних деталей. Але якщо тканину з малюнком в клітку або смужку, з великими візерунками, полотно слід розкладати в один шар, щоб частини малюнка на швах збігалися. Те ж правило застосовується і при розкрої штучного хутра з довгим або середнім ворсом, товстого сукна та іншої щільної тканини.
3
Раціонально розкладіть викрійку на тканині, приколюючи її шпильками, щоб уникнути випадкового зсуву. Крейдою обведіть всі деталі чітко по контуру викрійок, а потім проведіть ще одну лінію з урахуванням припуску на шви. Відзначте також виточки та інші позначення.
4
Розріжте полотно по другому крейдяним лініях. Намагайтеся, щоб при розрізі тканини ножиці спиралися об стіл тильною стороною. Не рекомендується різати на вазі, щоб не допустити зсуву тканини при розрізанні декількох шарів. Деталь викрійки повинна розташовуватися праворуч від ножиць, а відрізану тканину слід притримувати лівою рукою. Чи не вирізуйте виточки на деталях. При розкрої по прямій лінії ріжте середньою частиною ножиць. При розкрої по плавним лініям ріжте кінцями ножиць. Слідкуйте, щоб вузький кінець леза перебував під тканину ю.