Як визначити розмір голови.

Необхідність дізнатися розмір голови виникає при придбанні головного убору. Визначити його досить просто, але потрібно враховувати при цьому, для чого проводяться дані вимірювання. Наприклад спортивна екіпіровка: шоломи, каски тощо, повинні бути захистом, отже сидіти на голові досить щільно. А, наприклад, в'язана шапочка або річна панама, навпаки, не повинні обмежувати голову свого власника. Визначившись, для чого потрібно дізнатися розмір голови, можна приступати до вимірів.
Вам знадобиться
  • Сантиметрова стрічка, дзеркало, папір, ручка.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку або будь-яку гнучку стрічку. Зробивши на ній позначки, ви зможете перерахувати дані за допомогою лінійки.
2
Для максимально точного визначення розмір а голови потрібно обернути сантиметрову стрічку на відстані 1,5-2,5 сантиметра вище брів, трохи вище вух і провести через ту точку на потилиці, яка дасть вам найбільшу довжину кола.
3
Далі, якщо окружності недостатньо для визначення розмір а, вимірюємо відстань від верхівки до краю головного убору спереду (16 см), ззаду (17 см) і з боків (21 см). Останню мірку (21 см) знімайте від верхівки по скроневої частини. Потім визначте відстань від мочки вуха до середини потилиці (11 см) (див. Рис.) (З книги М. Максимової "Азбука в'язання" Москва "Ексмо" 2005р.).
4
Сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати до голови, але при цьому не бути туго натягнутою.
5
Вимірювання краще провести кілька разів, щоб отримати найбільш точні дані.
6
Слід враховувати, з якою метою проводяться вимірювання. Наприклад якщо мірки знімаються для покупки капелюхи, або шолома, то є речі, яка при носінні не змінює свій розмір , то сантиметрову стрічку треба натягувати так, як ви будете носити дану вещь.Прі визначенні ж розмір а в'язаній шапочки сантиметрову стрічку натягуйте туго, тому що шапочка при носінні розтягується.
7
Основною вихідною лінією для вимірювання є лінія обідка, яка дорівнює окружності голови, отже, вона визначає розмір головного убору і вказується на етикетці.
Молоді мами часто опиняються в скруті, коли виникає необхідність купити одяг для дитини . Кожен предмет одягу, будь то колготки, шапочки, костюмчики, взуття, має своє позначення розміру, причому у російських виробників система позначень відрізняється від європейської. Наші поради допоможуть вам визначити розмір одягу дитини і вибрати річ, яка йому підійде.
Вам знадобиться
  • - дитина;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - папір та ручка.
Інструкція
1
Розмір головного убору дізнатися не складно, просто виміряйте обхват голови дитини , ця цифра і буде написана на шапочці або чепчику. Однак, якщо є можливість, вчіть при виборі головного убору форму голови дитини , так як, якщо голова видовжена, дитині може не підійти широка і неглибока шапочка.
2
Щоб визначити розмір дитячих колготок, виміряйте зростання малюка, обхват грудей і довжину стопи. Купуючи колготки, дивіться, ці числа так і вказані через кому, наприклад, 74, 48, 12 (ці колготки підійдуть для дитини 1 - 1,5 років із зростанням 74 см). Якщо ви берете колготки або повзунки на пухкого карапуза, беріть розмір побільше, наприклад, з ростовкой 86.
3
Щоб дізнатися розмір дитячого взуття, виміряйте ніжку малюка. Для цього в кінці дня (коли розмір ноги збільшується від постійного ходіння) надіньте дитині шкарпетки, з якими планується носити взуття. Потім поставте його на аркуш паперу і обведіть обидві ніжки. Виміряйте довжину отриманих відбитків, округляючи в більшу сторону. Візьміть результат з тією ніжки, яка виявилася більше і по таблиці визначте розмір. Не купуйте взуття на виріст, так щоб її вистачило на наступний рік, все одно дитина виросте непомітно і не влізе в неї до кінця наступного сезону, а плоскостопість при цьому заробить.
4
В залежності від довжини ніжки з'ясуйте розмір шкарпеток. Якщо навіть не запам'ятаєте цю цифру, візьміть з собою сантиметрову стрічку і поміряйте носочки прямо в магазині.
5
Щоб визначити розмір дитячого одягу, виміряйте зростання дитини , обхват грудей, талії, стегон, довжину руки до зап'ястя. Потім за таблицею спробуйте визначити розмір. Якщо виміряні дані наводять вас до кількох результатами, вибирайте той, що побільше. Чи не підбирайте занадто велику одяг для дитини , незважаючи на те, що він росте дуже швидко.
Корисна порада
Якщо ви так і не змогли визначити розмір одягу дитини, візьміть з собою в магазин улюблені речі дитини, а ще краще його самого, і прямо на місці приміряйте все, що захочеться.