Як виростити мідний купорос. мідний купорос Як виростити кристал.

Самостійно виростити камінь, схожий на коштовність небесно-блакитного кольору, може будь-який - дитина і дорослий.
Вам знадобиться
  • - Скляна банка
  • - перекладинку з дроту
  • - Нитка
  • - Необхідний запас сульфату купоросу
  • - Два тижні і терпіння
Інструкція
1
Першим кроком буде приготування концентрованого складу мідного купоросу. Треба взяти колбу з водою, покласти в неї купорос і акуратно перемішати. Щоб зрозуміти, коли солі для розчину достатньо, треба уважно стежити за тим, як вона розчиняється. Якщо розчинення перестало відбуватися, тут же припиняйте розбавлення. На триста грамів води зазвичай доводиться двісті грамів купоросу.
2
Потім візьміть каструлю, залийте в неї воду (не до країв) і поставте туди стакан. Мета - кілька розігріти склад, але не більше того. Слідкуйте уважно і перемішуйте. Повинен вийти концентрований трохи теплий розчин, в якому встиг розчинитися весь купорос.
3
Дістаньте банку або спеціалізований стакан і перелийте туди отриману рідину. Тепер потрібно приготувати так звану «затравки». Для цього візьміть нитку і прив'яжіть до неї невеликий кристалик сульфату міді. Зробіть перекладинку, щоб закріпити цю нитку, і покладіть на стакан, опустивши кристалик в розчин. Розчин повинен встигнути до того часу злегка охолонути.
4
Навколо цієї нитки і зростатиме кристал. Якщо спочатку прикріплений кристалик розчинитися - не біда. Далі два шляхи: або виростити кристал швидко, або повільно. У другому випадку важливо взяти для затравки красивий кристалик (щоб вийшов аналогічний, тільки великий). У такому випадку варто прибрати конструкцію з прикритою банки, перекладинки і нитки в затишне місце, де буде кімнатна температура. І чекати. Тижнів зо два. Потім насолоджуватися результатом.
5
У випадку, якщо ви хочете швидкого результату, розчин потрібно знову злегка нагріти, знову опустити нитку і чим-небудь накрити банку. І так кілька разів - від легкого нагрівання, до охолодження. Поспостерігайте - до нитці, коли розчин охолоне, будуть прикріплюватися інші невеликі кристалики. Якщо випаде невеликий осад, то нічого страшного. Сховайте банку на день. Через добу красень-кристал буде готовий.
Зверніть увагу
- Той же експеримент можна провести і з звичайною сіллю - Можна зробити кристал незвичайної форми - змотати дріт у певну форму (наприклад, в форму сердечка) і стежити, щоб кристал не надто розрісся, щоб обриси були видні
Корисна порада
- Мідний купорос можна придбати через інтернет, рідше його можна зустріти в господарських магазінах.- перекладинку можна легко зробити з стержня звичайної ручкі.- Якщо ви хочете зберегти кристал, бережно обсушіть його, обріжте нитку і покрийте безбарвним лаком.