Як рахувати доходи і витрати.

Скільки людині потрібно коштів, щоб жити в достатку? На це питання немає, та й, напевно, ніколи не буде єдиного для всіх відповіді. Тому що ми всі різні - зі своїми запитами, інтересами і потребами. Єдине, що нас об'єднує - це те, що майже завжди нам не вистачає коштів на все, що хочеться. І тим, хто заробляє 20 000, і тим хто - 50 000. Щоб правильно розпоряджатися своїми кровно заробленими, потрібно вміти розраховувати бюджет родини - доходи і витрати, а також вести їх облік в письмовому вигляді.
Інструкція
1
Доходи - це те, що кожного місяця поповнює бюджет вашої родини. Заробітна плата, стипендії, соціальні допомоги - якщо все це порахувати, вийде сума, яка і відобразить повний дохід вашої родини. Якщо при плануванні майбутніх витрат ви розраховуєте тільки на свої сили, то потрібно підсумовувати ваші безпосередні доходи , які тільки є.
2
Витрати будь-якої сім'ї або конкретної людини можна розділити на обов'язкові і необов'язкові. В графу «обов'язкові» потрапляють витрати на комунальні послуги, забезпечення зв'язку та проїзду на транспорті, оплата довгострокового навчання або кредиту, харчування. Це все те, що не можна перенести на інший строк або небажано залишати неоплаченим, щоб уникнути надалі боргових ям.
3
Після підсумовування даних витрат віднімете отримане число з усього доходу. Кількість решти коштів і становить суму витрат на необов'язкові мети. Сюди вже можуть увійти покупки, абонементи у фітнес-клуб і басейн, ремонт в квартирі або поїздка у відпустку.
Корисна порада
Ідеально, коли зароблених коштів вистачає на обов'язкові і необов'язкові витрати. Але в багатьох сучасних російських сім'ях, на жаль, такого не спостерігається. При подібному стані речей важливо не побоятися і спробувати почати щось заново: знайти додатковий заробіток, піти на курси або поміняти роботу. І якщо ви дійсно налаштовані збільшити ваші доходи, значить з часом зможете знайти свій єдиний шлях до благополуччя.