Як перевернути дріб. правила перетворення дробів.

Під словосполученням «перевернути дріб » можна розуміти різні математичні перетворення. Так чи інакше, в результаті цих перетворень чисельник певним чином повинен мінятися місцями з знаменником. Залежно від виду такого перетворення число може як змінюватися, так і залишатися колишнім.
Вам знадобиться
  • Знання правил перетворення дробів
Інструкція
1
Самое тривіальне перетворення - це простий «переворот» дроби або перестановка чисельника і знаменника місцями. В результаті вийде число, зворотне вихідного, а добуток цих двох чисел даватиме одиницю. Приклад: (2/5) * (5/2) = 1.
2
Як видно з попереднього прикладу, якщо розділити одиницю на яке-небудь число, то ми отримаємо число, зворотне йому. Але поділ числа одиниці на число - це число х в ступені -1. Отже, (x/y) = (y/x) ^ (- 1). Приклад: (2/3) = (3/2) ^ (- 1).
3
Іноді в результаті обчислень можна отримати громіздкі, «багатоповерхові» дроби. Для спрощення виду дробу їх теж потрібно перевернути. Перевертаються такі дроби за такими правилами: x/(y/c) = (x * c)/y, (x/y)/c = x/(y * c), (x/y)/(b/c) = (x * c)/(y * b).
4
Корисно поміняти вид дробу і у випадку, коли в знаменнику присутній ірраціональне число. Для цього чисельник і знаменник цього дробу потрібно помножити на це ірраціональне число. Тоді ірраціональне число виявиться в чисельнику дробу. Приклад: 1/sqrt (2) = sqrt (2)/(sqrt (2) * sqrt (2)) = sqrt (2)/2.Істочнік: «Математика: Великий довідник для школярів і вступників у вузи», Д. І. Авер'янов, П.І. Алтинов, І.І. Баврін та ін., 1998
Зверніть увагу
Важливо пам'ятати, що число в знаменнику дробу повинно бути відмінно від нуля, інакше все перестановки втрачають свою коректність.