Як навчитися керувати автомобілем.

Обов'язкова умова при пересуванні на автомобілі - це надійна і безпечна їзда. Завжди потрібно пам'ятати, що транспортний засіб - це джерело підвищеної небезпеки. Керувати машиною не так складно, як здається на перший погляд.
Інструкція
1
Спочатку потренуйтеся в управлінні автомобілем при вимкненому двигуні. Знайдіть педаль зчеплення, яка знаходиться зліва від педалі гальма і є крайній лівій педаллю. Спробуйте натиснути на неї лівою ногою до упору і відпустити. Вичавіть зчеплення і перемикайте передачі, їх схема зазвичай зображена на рукоятці. Цей процес повинен бути доведений до автоматизму.
2
Коли все виходить при непрацюючому двигуні, спробуйте виконати пробну поїздку. Виберіть рівну відкриту місцевість, яка була б абсолютно порожня. Поставте коробку перемикання передач в нейтральне положення. Натисніть на педаль зчеплення і гальма, утримуйте їх. Заведіть машину і включіть першу передачу.
3
Зніміть ногу з гальма, і повільно починайте відпускати зчеплення, одночасно з цим підтискайте педаль акселератора (газ). Автомобіль рушить вперед. Плавний початок руху приходить з досвідом, тому не турбуйтеся, якщо перший час машина буде глухнути після ривка на старті.
4
Підсильте натискання на педаль газу - автомобіль поїде швидше. Прислухайтеся до працюючого двигуна, і, почувши підвищені оберти, вичавіть зчеплення і перейдіть на другу передачу. Після цього ногу з педалі зчеплення можна прибрати, а натискання здійснювати тільки на педаль акселератора.
5
При збільшенні швидкості, виробляєте перемикання передач на більш високі. Для того щоб знизити швидкість, перемкніть передачі в зворотному порядку. Для повної зупинки, наприклад, на світлофорі, переведіть коробку передач в нейтральне положення і натисніть на педаль гальма. Або тримайте натиснутим зчеплення і гальмо, а автомобіль - на першій передачі.
6
У перший час намагайтеся їздити без пасажирів, катайтеся ранніми ранками, коли потік машин мінімальний. Чи не "ганяйте", будьте пильними, підтримуйте ту швидкість, при якій ви повністю будете контролювати автомобіль і ситуацію на дорозі. Пам'ятайте, «тихіше їдеш - далі будеш».