Як визначити відсоток від числа. Як відняти відсотки на калькуляторі.

Слово " відсоток " означає соту частка числа, а частка - це, відповідно, частина чогось. Отже, щоб визначити відсоток від числа, необхідно знайти частку від нього, враховуючи що вихідне число є цілою сотнею. Для твору даної дії потрібно вміти вирішувати пропорції.
Інструкція
1
Для знаходження відсоток ної частки від даного числа (нехай воно буде числом "А"), уявіть, що це число, займає сто відсоток ів. Приклад: потрібно знайти п'ять відсоток ов від числа сімдесят. Тоді, число "сімдесят" займає сто відсоток ов, а числом "А" є "п'ять".
2
Далі, уявіть, що невідоме число "В" займає даний по умові відсоток (нехай він буде позначений як "х відсоток ов" від максимального числа .Приклад: невідоме число "В" займає 5 відсоток ів.
3
Складіть пропорцію: "А" - це 100 відсоток ов, "В" - це "х відсоток ов". Запис ведеться наступним чином: числа і відсоток и пожартував один під одним відповідно. Приклад: вищевказана завдання вирішується пропорцією, яка має вигляд: 70 - 100, в - 5%.
Корисна порада
Сучасні калькулятори дозволяють легко знайти відсоток від числа, для цього необхідно натиснути на калькуляторі наступні клавіші: "загальне число", від якого неоходімо знайти відсоток, "процентне число", яке показує частку і кнопку "%".