Як навчитися контролювати сни. Як загадати віщий сон.

Є люди, які не бачать снів (точніше, не запам'ятовують їх). А є ті, у кого у снах проходить друге життя. Сни у таких людей яскраві, з незвичайними, часто захоплюючими, сюжетами. Ну як тут уникнути спокуси і не втрутитися? Як з'ясувалося, спроби вторгнутися на свою, і в той же час на таку чужу, незнайому територію робляться давно і є успішними. Контролювання сновидінь починається з усвідомлення снів. Практика усвідомлених сновидінь - здійсненна ли?
Вам знадобиться
  • Зошит, ручка.
  • Навики самоаналізу, самоорганізації.
Інструкція
1
Контроль за сновидіннями починається з періодів неспання. У якомусь сенсі це робота по самоорганізації. Заведіть спеціальний зошит і візьміть собі за звичку записувати сновидіння відразу після пробудження, а також протягом дня і ввечері перед сном. Перечитуйте давні сни. Регулярне згадування снів збільшує їх реалістичність, а, отже, і усвідомленість у сні. Намагайтеся записувати всі сни, а не тільки найяскравіші. Навіть при тимчасовому пробудженні вночі, запишіть одним словом, або фразою сюжет сновидіння. Вдень по ній згадайте і запишіть сон. Цей крок також спрямований і на розвиток «оперативної пам'яті після сновидіння».
2
Вдосконалений метод записування снів - картографія снів. У тій же зошити або на окремому великому аркуші записуйте сни, об'єднуючи їх за «місцем події». Запишіть один сон, відзначте місце дії на карті. Через кілька днів вам буде снитися сон, що відбувається в тому ж місці, його ви відзначаєте поруч з першим. Таким чином, через кілька сновидінь виникає сюжет, пов'язаний з місцем сновидіння, яке вже записувалося. З часом виходить карта світу сновидінь, зростає її цілісність.
3
Сформуйте твердий намір усвідомити себе уві сні. Намір - це свого роду програмування ситуації. Щодня перед сном потрібно дуже захотіти усвідомити себе. Продумайте, які дії у вдалому випадку ви зробите, і для чого їх можна буде використовувати у сні.
4
Сформуйте у себе умовний рефлекс на звичні подразники, які звичайні і для неспання, і для сновидінь. Техніка називається створення якоря. Користуючись щоденником сновидінь, виберіть будь-який об'єкт, який часто зустрічається й у снах і в житті. Він і буде якорем. Під час неспання при вигляді якоря запитуйте себе «А чи не сплю я?» Відповідайте на питання уважно, відсторонюючись від поточних подій. Через деякий час таке ж питання ви за звичкою будете задавати у сні.
5
Запам'ятовуйте і ті об'єкти або дії у сні, які часто викликають усвідомлення. Ними можуть бути страх, біль, політ і ін. Це природні якоря. Розуміння, що ці якоря існують, збільшує частоту їх прояви у сні.
6
Аналізуйте свої сновидіння. Протягом життя ви звикаєте до безглуздя й парадоксів в сновидіннях і перестаєте на них реагувати. При самоаналізі звертайте свою увагу на парадоксальності, добре подумайте, чому ви на них не звернули уваги у сні. Таким чином, формується звичка, яка відбивається і на мисленні під час сновидіння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wy8dtTThWQg
Зверніть увагу
Часті помилки: - недостатньо виражене бажання усвідомити сновидіння перед сном; - Підпорядкування сюжету сновидіння, хоча дії після усвідомлення повинні бути самостійними; - Невірна відповідь на запитання «Чи не сплю я?»; - Нерегулярність виконання вправ.