Як відучити дитину від заколисування на руках.

Ваш улюблений малюк, що засинає у вас на руках - тяжкість приємна. Можна вдосталь намилуватися засинати малюком, відчувати тепло маленького тільця і запах його волосків. Але краще дитину все ж не привчати до засипання тільки на руках - в майбутньому це може стати справжньою напастю, малюк буде відмовлятися від сну і вередувати, якщо ви не візьмете його на руки. І якщо ви вже привчили малятко до рук, то потрібно поступово відучувати його від цієї звички
Інструкція
1
Відучити дитину від заколисування на руках можна, тільки якщо плавно замінювати знаходження на руках при засипанні іншими способами заколисування. Для цього починайте заколисувати малюка в ліжечку і через якийсь час, якщо він почав хвилюватися, візьміть його на руки, але раніше, ніж він почне плакати. Інакше дитина швидко зрозуміє, що плачем можна змусити вас взяти його на руки, і відучити його від цієї манери буде дуже складно.
2
Якщо ваш малюк любить, щоб його саме качали, то краще всього придбати дитяче ліжечко, так званого маятникового типу, яка гойдається не схилили люльки, а переміщенням всій верхній частині ліжечка. Як показує практика, при такому способі заколисування малюки засипають краще.
3
Багато діток люблять лежати на руках не через заколисування, а для того, щоб ближче відчувати близькість мами, відчувати її поруч. Таких малюків краще укладати спати не в ліжечко, а на своє ліжко поруч з собою. Поставити навпроти який-небудь предмет, відволікаючий увагу малюка і спробувати «загладити» дитини - злегка поплескувати його по попці (що зазвичай люблять дітки молодше року) або гладити по голові.
4
Можна так само спробувати що-небудь почитати вголос. Підходить цей спосіб тільки для діточок, які не влаштовують істерик перед сном. Після того як малюк заснув, його потрібно акуратно перенести в своє ліжечко, інакше ви можете отримати іншу проблему - бажання малюка постійно спати з батьками.
5
І найголовніше, що потрібно не забувати, якщо ви вирішили відучити дитину від заколисування на руках - НЕ привчати його до рук знову. Цим зазвичай грішать молоді мами, які хочуть швидше укласти спати свого дитя.
Звичка заколисувати маленьких дітей для того, щоб вони заспокоїлися і поснули, поширена досить широко. Багато мам і тата вдаються до закачування, коли дитина починає плакати, вередувати, вести себе занадто шумно і пустотливо.

На жаль, заколисування не можна назвати корисним для дитини. Багато педіатрів вважають, що в процесі заколисування вестибулярний апарат малюка піддається надмірному навантаженні, і в майбутньому це може негативно відбитися на стані здоров'я людини. Крім того, дитина, яка звикла до постійного заколисування і сидінню на руках, може почати вередувати, не отримавши бажану порцію батьківської уваги.

Тому дитину рано чи пізно слід відучити від заколисування - тоді він звикне до того, що батьківську увагу можна отримати і іншими способами: через спілкування, гру, спів пінок або читання книг. Але для того, щоб відучити від заколисування маленької дитини, доведеться докласти масу сил і проявити терпіння: зазвичай процес отучения займає не менше 2-3 тижнів.

Щоб вкласти дитину спати без заколисування, необхідно запланувати його відхід до сну не раніше, ніж через чотири години після пробудження. Можна потримати дитину на руках перед сном, не заколисуючи його при цьому. Якщо дитина задрімав у вас на руках, переконайтеся, що він заснув досить міцно, і тільки після цього покладіть його в ліжечко. Якщо для дитини ритуал заколисування є важливим і значущим, необхідно створити новий ритуал, який зміг би повноцінно замінити традиційне заколисування перед сном. Наприклад, новим ритуалом цілком може стати колискова пісня або коротенька казка. У віці 8-11 місяців діти дуже добре сприймають вербальне спілкування з батьками, тому нові ритуали найкраще вводити саме тоді, коли дитині виповниться 8-9 місяців.

До речі, ще один дієвий спосіб отучения дитину від заколисування - перемикання уваги на будь-який предмет, який йому дуже подобається (наприклад, велику м'яку іграшку). Дитина повинна зрозуміти, що отримати іграшку він зможе тільки тоді, коли перебуває в своєму ліжечку. Укладаючи дитину спати, покладіть поруч з ним іграшку і побажайте добраніч. Такий маневр, можливо, доведеться проробити не один десяток разів, перш ніж дитина до нього звикне. Але зате згодом він буде засипати швидко і спокійно, не потребуючи вашому постійній присутності поруч з ліжечком.