Як писати висновок реферату.

За час навчання в школі, середніх та вищих навчальних закладах вам не раз доведеться зіткнутися із завданням про написання реферату . Грамотно складений реферат - запорука того, що ви не тільки розберетеся в темі роботи, а й отримаєте високий бал.
Вам знадобиться
  • література з проблеми, комп'ютер, аналітичні здібності
Інструкція
1
Будь реферат складається з таких структурних частин - вступ, основна частина, розбита при необхідності на глави і підзаголовки і висновок. Не забудьте так само про титульному аркуші, змісті та списку використаних джерел.
2
Висновок є підбиттям підсумків виконаної теоретичної чи практичної частини. По суті, це рюземе того, що ви зробили. А згідно виведеним Ебінгаузом законам про особливості нашої пам'яті, найкраще ми запам'ятовуємо початок виступу (письмової роботи) і його кінцівку. Тому ви розумієте, як важлива роль добре написаного ув'язнення. Навіть якщо в основній частині ви бачите недоліки, висновок допоможе згладити їх і якісно підвищить рівень вашого реферату .
3
За вимогами оформлення рефератів, висновок, як правило, не повинно перевищувати в обсязі 1-2 сторінки друкованого тексту. Пам'ятайте, що стислість заощадить вам час і сили, не кажучи вже про неї, як про показник таланту. Але при цьому висновок має бути максимально інформативним і наповненим сенсом. Перегляньте основну частину і виділіть в кожному з її пунктів основні висновки - їх і необхідно відобразити у висновку. Але не повторювати себе в буквальному сенсі слова. Це не означає, що їх потрібно копіювати і вставляти в висновок. В ідеалі у вас повинен вийти узгоджений осмислений аналіз отриманих результатів та їх якісна формулювання. Так само зверніть увагу на мету і завдання в введення, якщо такі були заявлені. У висновку реферату говорять про те, що вдалося виконати і досягти - «ми розглянули ...», «ми дійшли висновку», «нам вдалося ...», «ми отримали ...» і так далі. Завершити ж висновок можна визначенням подальшої проблемної області теоретичного аналізу літератури або емпіричного дослідження.
Корисна порада
Не лінуйтеся і пробуйте писати реферати максимально самостійно - це не так складно, як може здатися. А отриманий навик формулювати задумане обов'язково знадобитися вам і за стінами освітньої установи.
Висновок - важлива частина твору або роботи, будь то реферат, диплом, твір, стаття або будь-який інший текст. Від того, наскільки грамотно написано висновок, залежатиме те, наскільки повно сприймається весь текст, чи виглядає він логічно завершеним. Щоб написати гідне закінчення, необхідно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Проаналізуйте звістку матеріал, викладений в основній частині тексту. Сформулюйте головні висновки, які випливають з кожної логічно завершеної частини документа. Чи не описуйте зміст кожної глави, а виділіть лише основну думку і те, що з неї випливає. Синтезують відомості і ті висновки, які ви вже зробили в ході роботи.
2
Об'єднайте всі зроблені висновки спільною ідеєю, зв'яжіть їх у єдине ціле. Один висновок повинен плавно витікати з попереднього. Упевніться, що зміст висновку відповідає заданій темі і відповідає на питання, позначений у назві роботи. Переконайтеся, що висновок не суперечить введенню. Висновок має відповідати на всі питання, позначені у вступній частині документа, загальний перебіг думки не повинно перериватися.
3
Якщо правила оформлення роботи включають перерахування всіх складових частин тексту (розділів, глав і так далі), що не перераховуйте їх списком. Увяжем їх в одне або декілька повноцінних пропозицій, розбавивши вступними словами, короткими поясненнями або уточненнями. Слідкуйте за плавністю письмової мови.
4
Чи не розтягуйте висновок на багато сторінок. Якими б цікавими не були висновки, вони повинні бути викладені стисло. Всі необхідні подробиці ви можете вписати і в основну частину тексту. Тим не менш, не забувайте пояснювати, з якою частиною матеріалу пов'язані ваші висновки. Якщо потрібно, давайте короткі пояснення.
5
Викладіть свої власні думки щодо розглянутого питання, якщо тема лежить в галузі гуманітарних наук (мистецтва, літератури та інше) і предмет дослідження допускає це. Стисло обґрунтуйте свою точку зору, дайте моральну оцінку подіям, описаним у тексті. Позначте проблеми, які залишилися нерозкритими і потребують вирішення.