Як знайти гіпотенузу, знаючи катети. Знайти гіпотенузу за двома катетам.

Прямокутний трикутник - плоска фігура, у якої один з кутів прямий, тобто становить дев'яносто градусів. Сторони такого трикутника мають назви: гіпотенуза і два катета. Гіпотенуза - це сторона трикутника протилежна прямому куту, а катети , відповідно, прилягають до нього. Основна математична гра сторін ведеться через теорему Піфагора, яка свідчить, що сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи. Здається, що звучить заплутано, але насправді все набагато простіше.
Інструкція
1
Нехай катети мають позначення а й в, а гіпотенуза - с. Тоді, записати теорему Піфагора можна у вигляді: (с) в другому ступені = (а) в другому ступені + (в) у другій ступеня. Перш ніж знаходити значення гіпотенузи, необхідно знайти квадрати двох інших сторін. Зведіть в другу ступінь перший катет, потім - другий. Приклад: катети прямокутного трикутника дорівнюють 3 і 4 сантиметрів. Тоді (4) в квадраті = 16 і (3) в квадраті = 9
2
Після знаходження значення квадратів катетів знайдіть їх суму. Не варто спочатку підсумувати вирази, що знаходяться під знаком другого ступеня, це ускладнить завдання і заплутає з відповіддю. Приклад: 16 + 9 = 25.
3
Потім вийміть з квадратного кореня отриману суму. Так як після складання в наведеному прикладі виходить рівняння: (с) в квадраті = 25, отже, остаточну відповідь ще не получен.Прімер: якщо витягти корінь квадратний з двадцяти п'яти виходить п'ять. Це і є чисельне значення гіпотенузи.