Як знаходити азимут.

Орієнтуючись на місцевості в туристичному поході, на риболовлі, та й просто при знаходженні в незнайомій місцевості часто доводиться використовувати не стільки знання розташування сторін світла, скільки довільно вибрані орієнтири. Для пересування по заданим орієнтирам нам потрібно знання того, що таке азимут , а також як його знаходити.
Вам знадобиться
  • Компас, орієнтири на місцевості
Інструкція
1
Для початку уявіть собі, що ви знаходитеся в центрі уявного кола, розділеного на 360 частин (градусів), помічених штрихами, і розташованого нульовою відміткою на північ. Якщо ви бачите, що, припустимо, високий купол православного собору знаходиться в цій системі координат навпроти позначки з відліком 270, це означає, що обраний орієнтир розташований в напрямку, який визначається зазначеним відліком. Виражений в градусах кут між напрямком на північ і напрямком на обраний орієнтир, виміряний по ходу годинникової стрілки, і буде азимут ом.
2
Для визначення азимут а на місцевості встаньте обличчям до обраного об'єкта (орієнтиру). Візьміть компас, відпустіть гальмо магнітної стрілки і розташуйте прилад строго горизонтально.
3
Коли стрілка заспокоїться і перестане коливатися, сумістите нульовий розподіл кругової шкали компаса з направленням на північ. Ви тільки що справили орієнтування компаса.
4
Тепер, не збиваючи цієї орієнтування, поверніть кришку приладу, щоб проріз була направлена до вас, а мушка була звернена точно в сторону орієнтира. Для цього просто подивіться через проріз на мушку, поєднавши «лінію прицілювання» з орієнтиром. Відлік біля мушки покаже значення азимут а на вибраний об'єкт.
5
Якщо вам належить вирішити зворотну задачу, тобто за наперед заданим магнітному азимут у знайти на місцевості потрібному напрямку (це доводиться робити при русі по азимут ам), встановіть покажчик у мушки на відлік, рівний шуканого азимут у і відпустіть гальмівний важіль магнітної стрілки.
6
Встановіть компас горизонтально і орієнтуйте його так само, як при визначенні азимут а на об'єкт. Подивіться на місцевість через мушку і пошукайте якийсь орієнтир. Направлення від точки вашого розташування на цей орієнтир буде відповідати заданому азимут у.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=V_WrPWTFq7E