Як вивести плями від помади. помада на сукню Як відіпрати.

Косметика давно стала важливою частиною іміджу сучасних жінок, а губна помада - вірним супутником дамської сумочки. На жаль, за яскраві привабливі губи іноді доводиться розплачуватися плямами від помади на улюбленій одязі. Як же повернути речам первісний вигляд і ефективно вивести плями від помади?
Вам знадобиться
  • бура, 3% перекис водню, скипидар, ефір, паперові серветки, медичний спирт, бензин, лимонний сік, харчова сода, зубна паста
Інструкція
1
Належить губної помади можна виділити два головних компонента - фарбувальний пігмент і воскова основа. Боротьбу з плямою слід починати з видалення олійно-жирових речовин, а вже після переходити до видалення фарби.
2
Покладіть зіпсовану річ на тверду поверхню, застелену паперовим рушником. Обробку плями завжди проводите з виворітного боку матеріалу. Вибір способів чищення залежить від типу тканини. Пляма на білому одязі посипте бурої і змочіть розчином 3% перекису водню. Після зникнення слідів помади виперіть і ретельно прополощіть річ.
3
На кольорових, легко забарвлюваних тканинах пляма від помади можна вивести за допомогою суміші скипидару і ефіру, взятих у рівних частинах. Обережно змочуйте забруднений ділянку матеріалу, поки пляма не зблідне. Потім на тканину з двох сторін покладіть паперові серветки (або промокальний папір), посипте тальком і пропрасуйте гарячою праскою. Пляма має безслідно зникнути.
4
На шовку і вовни пляма від губної помади легко видалити за допомогою медичного спирту. Придбати його можна в аптеці. Змочіть спиртом ватний тампон і акуратно, з виворітного боку, протріть пляму.
5
Плями на одязі з джерсі обробіть бензином. Якщо на тканині залишилися розлучення, видаліть їх за допомогою теплого гліцерину або розведеного оцту. Після чого обов'язково виперіть виріб.
6
Для більшості типів тканин застосуємо ще один простий спосіб: нанесіть на пляму від помади суміш лимонного соку і харчової соди, обережно потріть губкою. Потім виперіть, як звичайно. Замість лимона і соди можна спробувати видалити помаду за допомогою зубної пасти.
Корисна порада
Перш ніж користуватися одним із запропонованих способів на основному забрудненому місці, нанесіть суміш або речовину на непримітний ділянку матеріалу. В іншому випадку, ви ризикуєте безнадійно зіпсувати тканину.
До трудновиводімиє плямам цілком можна віднести пляма від помади. Таке забруднення має жирову основу, тому відіпрати його звичайним способом, як правило, не вдається. Справитися з плямою від помади допоможуть народні засоби.
Інструкція
1
Перш ніж почати виводити пляму, уважно вивчіть інформацію на етикетці одягу. Потім спробуйте видалити забруднення за допомогою засобу для виведення плям, який не містить хлор. Нанесіть його на забруднене місце і залиште на кілька хвилин. Потім виперіть річ звичайним способом.
2
Якщо пляма від губної помада не відіпралася, скористайтеся засобом для зняття макіяжу або спиртовмісним тоніком для обличчя. Змочіть в одному з цих коштів ватяний тампон і акуратно потріть їм забруднене місце, після чого виперіть забруднений одяг.
3
Приготуйте кашку з харчової соди і лимонного соку і нанесіть її на пляму. Залиште на кілька хвилин, потім виперіть річ в пральній машині. Якщо пляма відіпралася не повністю, змочіть його оцтовою кислотою або теплим гліцерином і виперіть ще раз.
4
Залийте пляма від губної помади рідким засобом для миття посуду, рідким милом або шампунем. Акуратно потріть його зубною щіткою. Потім підставте забруднене місце під струмінь холодної води, після чого відправте річ в пральну машину. Замість рідкого мила можна натерти пляму твердим дитячим милом, залишити на 30-40 хв, потім випрати звичайним способом.
5
Спробуйте позбутися плями з допомогою нашатирного спирту. Змочіть їм ватний тампон і прикладайте до плями до тих пір, поки воно не стане вологим. Ватних тампонів знадобитися кілька, так як на них будуть залишатися частинки губної помади з плями. Потім потріть забруднення чистим тампоном і виперіть забруднений річ.
6
Постеліть на горизонтальну поверхню паперовий рушник, зверху покладіть забруднену річ плямою вниз. Потім змочіть в спирті ватний диск і прикладайте до плями, кілька разів міняючи папір. Після цього не забудьте випрати виріб. Пляма від губної помади можна вивести тільки в холодній воді.