Як переключитися з диска на диск.

ОС Windows продовжує зберігати в стандартних дистрибутивах можливість використовувати емулятор команд DOS. Однак тепер опису роботи в командному рядку не настільки поширені, і час від часу виникають питання про те, яку команду і з яким синтаксисом слід використовувати для відносно простих операцій. Одне з таких питань - як в терміналі переключитися на інший диск .
Інструкція
1
Використовуйте команду chdir (від Change Directory - «Змінити каталог») для перемикання між фізичними або віртуальними диск ами вашого комп'ютера. Синтаксис дозволяє використовувати цю команду і в скороченому написанні - cd. Щоб отримати повну довідку про цю команду наберіть в терміналі такий текст: chdir/? Використовуючи цей модифікатор (/?) Можна отримати довідку не тільки про цю, але і будь-який інший команді.
2
Додайте до команди cd (або chdir) модифікатор/d, щоб змінити поточний диск . Наприклад, для перемикання на диск E слід набрати таку команду: cd/d E: А команда переходу в кореневу папку поточного диск а не вимагає вказувати нічого, крім зворотного слеша: cd
3
Якщо треба переключитися на якусь конкретну директорію іншого віртуального або фізичного диск а, то слід вказати повний шлях до неї від кореневої директорії нового диск а. Наприклад, для переходу в папку InnerFolder, розміщеної в папці OuterFolder диск а D, відповідна команда повинна виглядати так: cd/d D: OuterFolderInnerFolderКаждий раз набирати довгі шляхи до потрібних каталогам в терміналі не обов'язково - є можливість з допомогою мишки використовувати операції копіювання і вставки. Ви можете, наприклад, в стандартному провіднику Windows скопіювати в адресному рядку повний шлях до папки, потім переключитися в термінал командного рядка, натиснути правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню операцію вставки.
4
Якщо в назві каталогу, в який потрібно переключитися, є прогалини, то не завжди вказівки повного шляху до потрібної папці буде достатньо. У деяких випадках його потрібно взяти в лапки. Наприклад: cd "D: Program Filesmsn gaming zone"
5
Необхідність в лапках виникає тільки тоді, коли включені так звані «розширення командного процесора». Їх можна відключити відповідної командою: cmd e: off