Як підвищити якість знань.

У ЗМІ все частіше і частіше можна почути про пониження рівня освіти - як вищого, так і середнього, про низьку якість отриманих знань випускників вузів, навіть престижних. Самі випускники теж нерідко скаржаться на брак знань для роботи, причому це стосується і тих, хто не прогулював заняття і показував хороші результати на сесії.
Інструкція
1
Якість знань визначається їх глибиною і затребуваністю після закінчення навчання. Якщо із затребуваністю, як правило, нічого зробити не можна - ринку або потрібні, припустимо, юристи, або не потрібні, то з глибиною знань цілком може попрацювати кожен. Крім того, якість знань залежить від двох сторін - навчає і навчається. Якщо якість знань першого буде низьким, таке ж буде і у другого. Також буде низькою якість знань того, кого навчають, яка не докладає зусиль до навчання.
2
Підвищення якості знань - це постійна робота. Наша пам'ять має звичай витісняти ту інформацію, якою ми довго не користуємося. Це особливо стосується іноземних мов. Можна отримати фундаментальне лінгвістичну освіту, але не використовувати іноземну мову кілька років і в підсумку бути нездатним нормально порозумітися іноземною мовою в магазині. Забувається лексика, а потім і граматика. Щоб уникнути цього, і навіть навпаки - щоб розширити свій словниковий запас, необхідно по максимуму використовувати іноземну мову. Тим більше, зараз це не так складно: практично в будь-якому великому книжковому магазині можна придбати книги іноземними мовами, можна також слухати музику і спілкуватися на форумах. Деякі не дозволяють собі "викинути" іноземна мова з кар'єри - займаються домашніми перекладами для бюро перекладів і приватних замовників, тобто підвищують якість знань фактично за плату.
3
З часом забуваються будь-які знання, особливо отримані "через силу". Відомо, що людині легше запам'ятати те, що викликало у нього емоції. Тому нудну лекцію або інформацію з надмірно сухо і складно написаного підручника згадати буває надзвичайно складно. Вихід з цієї ситуації - зробити процес вивчення того чи іншого предмета цікавим. Це може зробити як навчальний, так і сам навчальний, хоча тут, звичайно, все більше залежить від першого. Заняття з літератури в школі можна урізноманітнити показом фільму по досліджуваному твору, з історії - походом в музей.
4
Однією з великих проблем молодих спеціалістів є невміння застосувати отримані в вузі знання на практиці. Російське освіту фундаментально, воно включає в себе вивчення великої кількості теоретичного матеріалу і мало часу приділяє практиці. Деякі роботодавці вирішують проблеми невміння співробітників справлятися з певними завданнями організацією тренінгів, на яких в простій і доступній формі дадуть необхідний мінімум знань, а потім вимагатимуть продемонструвати, як ці знання можна застосувати. Не всі тренінги досить ефективні, однак саму модель такого підвищення якості знань фахівців можна назвати вдалою.
5
Особливу роль в підвищенні якості знань грає, звичайно, самоосвіта. Ніщо не заважає студенту або молодому фахівцеві купувати і читати книги по і журнали по спеціальності, відвідувати семінари, обмінюватися знаннями в Інтернеті. Однак самоосвітою займаються не всі, для нього потрібна досить сильна мотивація. З мотивації можна починати - той, хто має тверді цілі і прагне до досягнення певних результатів, швидше за все, не зупиниться перед певними труднощами і зможе постійно підвищувати рівень своїх знань і розвивати необхідні для кар'єри навички.
«Мені відомо, що мені нічого не відомо» - так стверджував великий поет Омар Хайям. Звичайно, це образне перебільшення притаманне творчим особистостям, але частка правди в подібних словах є. Адже навіть лауреат Нобелівської премії знає лише дуже малу частину тієї інформації, яку накопичило людство. Проте, опановувати новими знаннями необхідно всім. Це підвищує загальний рівень розвитку людини, розширює її кругозір. Ніколи не вгадаєш заздалегідь, які саме знання вам знадобляться в тій чи іншій конкретній ситуації.
Інструкція
1
Читайте якомога більше літератури. Читання не тільки дає нову інформацію, але і тренує мозок, вчить думати, аналізувати, роздумувати. Зрозуміло, мова йде не про нескінченні любовних романах, низькопробних детективах, скандально-сенсаційних опусах і тому подібних книгах. Намагайтеся читати серйозну художню та науково-популярну літературу, переглядайте новини. Це принесе незмірно більше користі, ніж комп'ютерні ігри-стрілялки, наприклад.
2
При першій можливості намагайтеся дізнатися щось нове для себе. Тут вам допоможе не тільки читання, а й перегляд телепередач, спілкування на різних форумах в інтернеті, в клубах за інтересами. Намагайтеся буквально вбирати інформацію в себе. Якщо ви не можете сприймати матеріал відразу, записуйте в зошит.
3
Спілкуйтеся з розумними, знаючими людьми. Не соромтеся задавати їм питання, уточнювати інформацію, якщо щось здасться незрозумілим. Приймайте участь в суперечках, дискусіях. Це дасть поштовх до розвитку аналітичних здібностей вашого розуму, а також розширить ваш кругозір. Якщо ви щось не розумієте і не можете розібратися, не залишайте на потім. Постарайтеся вникнути в отриману інформацію одразу.
4
Але, зрозуміло, насамперед опановуйте новими знаннями в тій галузі, в якій ви працюєте. Всіляко підвищуйте свою кваліфікацію. Навіть якщо ви вже досягли серйозних успіхів, не зупиняйтеся на досягнутому рівні. Навчайтеся на спеціальних тренінгах, курсах, спілкуйтеся з професіоналами, діліться досвідом. Ставте перед собою нові цілі, завдання. Це тільки піде вам на користь - ви й підвищите знання, і зможете просунутися службовими сходами вгору.
5
Одним словом, намагайтеся слідувати мудрому завіту знаменитого вченого К.А. Тімірязєва: «Знати про все потроху, і все про дещо!».