Як виміряти компресію двигуна.

Ступінь зносу деталей кривошипно-шатунного і газорозподільного механізмів двигуна внутрішнього згоряння визначається за ступенем стиснення робочого циліндра. Заміривши компресію, створюється повна картина технічного стану, як мотора в цілому, так і його окремих найважливіших складових.
Вам знадобиться
  • - компрессометр.
Інструкція
1
Замір компресії, бажано, проводити після поїздки на машині, коли двигун досить добре прогрітий. Для виміру зазначених параметрів без помічника не обійтися, всвязи з тим, що під час вимірювань колінвал провертається стартером, і дросельна заслінка повинні бути відкрита повністю.
2
З головки блоку циліндрів викручуються всі свічки запалювання.
3
Наконечник компрессометра з гумовою пробкою на кінці вставляється щільно в різьбовий отвір віддаленої свічки.
4
Помічнику подається команда і він, натиснувши на педаль акселератора, протягом 3-4 секунд обертає коленвал стартером. Необхідно мати на увазі, що частота обертання повинна бути не менше 100 об/хв. В іншому випадку подзаряжается або замінюється акумулятор.
5
Після виконання виміру компресії у всіх циліндрах двигуна створюється уявлення про ступінь зносу компресійних кілець і герметичності клапанів ГРМ.
Зверніть увагу
У випадках виявлення істотних відмінностей ступеня стиснення в різних циліндрах необхідно повторити завмер компресії. Можливо, в цей момент рука здригнулася, і не щільно був притиснутий наконечник приладу до отвору свічки запалювання.