Як нагострити ланцюг бензопили. Як нагострити ланцюг від бензопили в домашніх умовах.

Ланцюгова бензопила стає необхідним атрибутом у багатьох присадибних і дачних господарствах. Цей високопродуктивний агрегат допоможе розчистити сад і заготовити дрова з найменшими зусиллями. Але все хороше має погану властивість швидко закінчуватися. Так відбувається і з бензопилами. Через досить нетривалий час, залежне від інтенсивності експлуатації пилки, її пильная ланцюг вимагає заточки. Робота з не заточеною ланцюг ю призводить не тільки до невиправданих втрат сил і ресурсів, це ще й досить небезпечно. Потрібно постійно стежити за станом заточки, адже гострота ланцюга дає більший приріст продуктивності роботи, ніж збільшення потужності двигуна пилки.
Вам знадобиться
  • - круглий напилок з планкою-обмежувачем. Його діаметр залежить від типу ланцюга. Він може бути від 3,2 мм до 5,2 мм в діаметрі;
  • - плоский напилок;
  • - шаблон для точного точіння обмежувального зуба;
  • - лещата. Їх наявність значно полегшить працю при заточуванні.
Інструкція
1
Обережно, але міцно, затисніть шину бензопили в лещатах. Накладіть шаблон на ланцюг таким чином, щоб нанесені на ньому стрілки, показували напрям робітничого руху ланцюга.
2
Зробіть два - три рухи круглим напилком по ріжучому зубу, прикладаючи зусилля тільки при русі вперед. Ні в якому разі не заточуйте зуб при зворотному русі напилка. Кожен зуб повинен бути заточений одним і тим же кількістю рухів напилка.
3
Пропустіть один зуб і заточите наступний. Повторіть операцію, поки не буде заточена половина ріжучих зубів.
4
Поверніть шину по горизонталі на 180 градусів і виконайте описані дії для іншої половини ріжучих зубів.
5
Тепер обпиляєте обмежувальні зуби. Орієнтуючись по шаблону, обпиляєте плоским напилком кожен такий зуб до необхідної висоти. Можна обійтися і без шаблона, тим більше, що такі шаблони входять тільки в спеціальні набори для заточування, але в такому випадку, однакова висота зубів не гарантована., Що може позначитися на точності пиляння.
Корисна порада
Найпростіше визначити ступінь заточування ланцюгової пили за зовнішнім виглядом стружки. Вона повинна бути приблизно однакового розміру і формою нагадувати квадрат. Якщо вид стружки починає змінюватися, або піал починає "йти" трохи в сторону, значить, ланцюг потрібно заточувати.
Ланцюг на пилі періодично потрібно підточувати, адже матеріал ісшарківается при розпилюванні навіть самого м'якого дерева, не кажучи вже про старі дошках з цвяхами. Зазвичай видно, коли ланцюг потребує заточування, пиляти вона починає з працею, та й звук відразу змінюється. Звичайно, краще віддати ланцюг в руки професіонала, але якщо це неможливо, озбройтеся круглим напилком і приступайте до роботи.
Інструкція
1
Позначте зуб, з якого ви починаєте заточувати ланцюг. Це потрібно для того, щоб ви знали, коли потрібно закінчувати точити, інакше ви можете вчинити зайву роботу. Візьміть напилок і по три рази прошліфуйте кожен правий зуб, більше не потрібно. Але будьте обережні і тримайте напилок під тим же кутом, що і розташований зуб. Заточувати потрібно те місце, де ви бачите смужку, розташовується вона приблизно в 1-2 мм від закінчення зуба.
2
Тепер переверніть ланцюг і почніть точити ліві зуби. Також поступово пересувайтеся по колу, поки ви не зрівнявся з відміткою. До речі, намагайтеся не стерти мітку, інакше визначити місце, з якого ви почали точити буде дуже складно. Чи не ісшарківайте сильно сталь, ланцюг швидко прийде в непридатний стан. Напилок вибирайте того діаметра, який з легкістю поміщається в проміжку між зубами і підставою ланцюга.
3
Змастіть ланцюг машинним маслом і можете випробувати її в справі. Якщо ланцюг погано точить, значить, вона просто зносилася і її потрібно замінити на нову. Іноді сама довжина ланцюга збільшується, і пила починає погано працювати, в цьому випадку вам зможуть допомогти в майстерні по ремонту та заточення ланцюгів. Скорочувати довжину самостійно небажано, ви можете і зовсім її потім не одягнути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Mf023EDjf6Y