Як позбутися від грибка і цвілі.

цвілі ми називаємо різні види грибків, проникаючих в житло людини. Їх суперечки є в повітрі завжди, але розмножуватися починають лише при сприятливих умовах. Цвіль не просто некрасива, вона небезпечна для нашого здоров'я, тому що виділяє мікотоксини. Вони знижують імунітет людини, викликають алергію і астму, вражають внутрішні органи. Тому необхідність боротьби з грибком розуміли ще в давнину: тоді охоплені цвіллю будинки навіть спалювали. Сьогодні можна обійтися менш радикальними заходами.
Інструкція
1
Якщо цвіль щойно з'явилася на ваших стінах, її можна просто зчистити жорсткою щіткою, а потім змити водою з милом. Після процедури обов'язково добре просушіть поверхню і покрийте її фарбою або побілкою заново.
2
Добре також купити в аптеці розчин масла чайного дерева і обробити їм стіни, на яких недавно оселився грибок (природно, після попереднього видалення цвілі ). Тільки не змивайте засіб після нанесення, залиште на зараженій поверхні.
3
Якщо цвіль живе на ваших стінах давно і вже розрослася, вивести її буде дуже складно. Адже грибок вражає навіть бетонні конструкції. Тому приготуйтеся до ретельної чистці. Видаліть штукатурку, зачистите бетон, все добре висушіть. Тільки потім приступайте до остаточної боротьбі.
4
Можна випалити грибок паяльною лампою. Обробіть заражені ділянки, не пропускаючи жодного сантиметра. Дотримуйтесь правил техніки безпеки, паяльником можна нанести собі травму.
5
Інший варіант - змазування стін різними розчинами, що знищують грибки. Це, наприклад, 40% -й формалін - 0,25 л на 10 літрів води, а також 10% -ний мідний купорос. У спеціалізованих магазинах продається також суміш «Стромикс», вона добре допомагає при усуненні цвілі .
Корисна порада
Щоб цвіль не поселяться у вашій оселі, не допускайте надмірної вологості. Всі приміщення повинні опалюватися і мати хорошу вентиляцію. Добре просушуйте ванну кімнату, часто провітрюйте квартиру, не допускайте швидкого охолодження стін, зробіть віконні рами герметичними.
Якщо на стінах ґрунтовно «оселилася» цвіль, в певний момент вона може стати не просто косметичним недоліком квартири або будинку. Спори грибка - це серйозна проблема. Наявність спор в повітрі найчастіше і є причиною алергії, захворювань органів дихання, а іноді і онкологічних захворювань. Тому вирішувати проблему слід на корню.
Вам знадобиться
  • - респіраторна маска;
  • - рукавички гумові;
  • - шпатель;
  • - розчин антисептика;
  • - грунтовка;
  • - гідроізоляційний склад.
Інструкція
1
Цвіль, або грибкові ураження - це наслідок недостатньої вентиляції та підвищеної вологості в приміщенні. Найчастіше цвіль утворюється в кутах, за меблями, під відсталими шпалерами, під стелею, якщо недостатньо герметично закрити міжпанельні шов або часто затоплюють сусіди зверху і т.п.
2
Позбутися грибка на занадто ураженій ділянці можна тільки за допомогою фахівця. Ймовірно, знадобиться допомога висотного монтажника. Наприклад, якщо у вас в квартирі нещільно/негерметично прилягає балконна плита. Чорну цвіль в такому випадку можна виявити і у себе в квартирі, і в приміщенні поверхом нижче - на стелі під вашим балконом. І тут вже вирішувати проблему слід комплексно разом з сусідами. Місця стиків із зовнішнього боку будівельники повинні закрити цементно-піщаним розчином, обробити герметиком. Потім слід дати просохнути і по можливості прогріти кут зсередини. І тільки після цього можна переходити до виведення цвілі з внутрішньої сторони стін.
3
Якщо грибок не встиг глибоко проникнути в стіну, від нього можна позбутися в декілька прийомів. Видаліть зі стіни всі старі шпалери. Шпателем счістітіте штукатурку і фарбу з уражених ділянок поверхні.
4
Коли ви начисто видаліть плями зі стін, обробіть ділянки розчином антисептика. При цьому обробляти доведеться не тільки уражені ділянки, пройтися антисептиком треба по всій стіні. Перед покупкою кошти проконсультуйтеся у фахівця - видів грибка досить багато, і для кожного існує спеціальний антисептик.
5
Поверх антисептика, після його висихання, покрийте стіну антисептичним грунтом - він поверне міцність поверхні. Потім нанесіть гідроізоляційний склад. Дочекайтеся повного висихання стіни. Тепер її можна фарбувати або обклеювати шпалерами.
6
Відремонтоване приміщення провітрюйте протягом доби. Протягом декількох тижнів стежте за поверхнею стіни, яка була піддана грибку. При найменших ознаках цвілі з нею доведеться знову боротися всіма доступними засобами. Знайдіть причину. Можливо, міжпанельний шов замурований недостатньо герметично, а, може бути, стіна через промерзання вимагає додаткового утеплення зсередини теплоізоляційними матеріалами. Після повторного видалення цвілі , стіну обробіть розчином антисептика.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m4xX_5IsCsE