Як наклеїти шпалери на фарбу. вінілові шпалери на пофарбовану олійною фарбою стіну.

Перед наклеюванням шпалер потрібно ретельно підготувати стіни - вирівняти, вимити і висушити. Часто буває так, що шпалери потрібно наклеїти на пофарбовану стіну. І тоді виникає питання: що робити з фарбою? Видаляти її або залишити? Змивати водоемульсіонку або можна її зверху заклеїти?
Вам знадобиться
  • вода;
  • шпатель;
  • грунтовка;
  • шкурка;
  • тряпка
Інструкція
1
Якщо стіна у вас пофарбована олійною фарбою, перевірте наскільки міцно тримається це покриття. Для цього візьміть клейку стрічку і приклейте її до стіни. Потім різко дерните за кінчик. Якщо фарба залишилася на місці, значить тримається добре, і шпалери можна клеїти прямо поверх неї. Тільки перед цим потрібно надати їй невелику шорсткість. Якщо ж шматки фарби відстали від стіни, та ще й разом зі штукатуркою, фарбу зі стіни потрібно видалити. І в тому, і в іншому випадку потрібно уважно оглянути всі стіни. Там, де фарба здувається або лопається, її необхідно зачистити, поверхня заґрунтувати. І вже тільки після цього клеїти шпалери . Відвалюватися обо від фарби не будуть саме завдяки грунту. Тільки використовувати потрібно певний склад, який при висиханні стає схожим на скло. На такий і шпалери краще лягають, і триматися міцніше.
2
Якщо ж стіни були свого часу пофарбовані водоемульсійною фарбою, її необхідно перед поклейкой шпалер змивати. Справа ця незручне й трудомістке, але потрібне. Адже стара фарба має звичай сипатися, а значить не забезпечувати достатньої зчіпки зі стіною. Тому щойно приклеєні шпалери можуть легко відійти від стіни разом із залишками старої фарби. Якщо у вас на стінах присутній товстий шар побілки, то його для початку потрібно зчистити шпателем. Перед цим не забудьте змочити крейда водою. Що залишився тонкий шар побілки просто змивається водою за допомогою великої кисті, губки або ганчірки.
3
Побілку із стін потрібно знімати цілком, нічого не залишаючи. Адже від неї шпалери будуть не тільки відставати від стін, але і при найменшій вологості стануть пузиритися. Перевірте чи всю фарбу ви видалили, просто провівши рукою по стіні. Якщо на пальцях і долоні слідів крейди не спостерігається, значить, стіна відмита ідеально. Якщо ж досі щось залишається, потрібно продовжувати мити. Потім стіни необхідно ретельно просушити. І приступати до наклеювання шпалер.
Корисна порада
Щоб не довелося крім стін відмивати ще й підлогу у всьому будинку, краще заздалегідь подбати про підготовку приміщення. Кращий варіант - розстелити на підлозі поліетилен або гофрований картон. Бажано зробити це не всієї ремонтованої території. Щоб потім менше сміття довелося збирати.