Як лікувати опік шкіри. Як швидко вилікувати опікові бульбашки.

Опік може виникнути у разі необережного поводження з гарячими предметами і рідинами або в результаті нещасного випадку. Залежно від глибини ураження тканин опік підрозділяється на 4 ступеня. Великі і глибокі пошкодження повинні лікуватися в стаціонарі, а от при невеликій площі і ступеня ураження впоратися з лікуванням опіку можна в домашніх умовах.
Інструкція
1
Охолодіть місце опіку якомога швидше - підставте його під струмінь холодної води. Якщо цього не зробити, то площа і глибина ураження збільшиться за рахунок того, що пошкоджені полум'ям або окропом тканини ще деякий час зберігають тепло.
2
Визначте ступінь опіку. При першого ступеня пошкоджене місце червоніє, з'являється припухлість, яка супроводжується хворобливістю. Друга ступінь характеризується наявністю почервоніння і міхура з мутнуватої рідиною. Постраждалого турбує сильний біль, особливо в разі пошкодження оболонки міхура. При третього ступеня відбувається омертвіння тканин, яке можна визначити по наявності струпа на місці ураження. При опіку рідинами він має сіруватий колір, у випадку, якщо пошкодження сталося від впливу відкритого полум'я, струп чорніє. Четверта ступінь відрізняється глибиною ушкодження. У цьому випадку вражається не тільки шкіра і підшкірно-жировий шар, а й м'язи, і навіть кістки. При третього і четвертого ступеня опіку потрібна негайна госпіталізація.
3
Обробіть обпечене місце маззю з пантенолом, він прискорює регенерацію тканин. Існують спреї, в яких міститься аналогічне діючу речовину. При сильній хворобливості така форма випуску ліки навіть краще, оскільки дозволяє не дратувати запалене місце додатковими дотиками.
4
Накладіть пов'язку, якщо у вас опік другого ступеня. Стерильні марлеві серветки, зафіксовані на ушкодженому місці бинтом, дозволять зберегти цілісність міхура або не допустити нагноєння в разі, якщо він лопнув.
5
Обробляйте обпечене місце антисептичними препаратами. Мазі з фурациліном або синтоміцином сприяють швидкому загоєнню.
6
Скористайтеся народними способами лікування опіків. До них відносяться компреси з сирої тертої картоплі або з міцної чайної заварки. Також добре допомагає ошпарений окропом і загорнутий в марлю кінський щавель.
Зверніть увагу
Не можна обробляти свіжі опіки маслом і містять його мазями. Жирова плівка, що виникає від його використання, перешкоджає виходу тепла, через що пошкодження тканин стає більш глибоким. Лікування народними засобами з використанням соняшникової олії може проводитися тільки після тривалого охолодження пошкодженого місця!
Лікування опікової поверхні залежить від ступеня опіку. При першого ступеня ви зможете провести лікування самостійно, а от опікова хвороба 3-4 ступеня призводить до госпіталізації і довгому лікуванню.
Інструкція
1
Перша ступінь опіку проявляється локальним почервонінням і невираженою хворобливістю. При сонячному опіку може дивуватися велика площа тіла, такий процес викликає підвищення загальної температури тіла до субфебрильних цифр. У цьому випадку необхідно випити жарознижуючий засіб («Аспірин», «Анальгін», «Парацетамол», «Ацетилсаліцилова кислота») і обробити пошкоджену шкіру спеціальним протиопіковий спреєм або кремом («Пантенол», «Лівіан»).
2
Пам'ятайте, що при опіку порушується цілісність шкірного покриву, тому не можна користуватися народними засобами. Заборонено мазати опіки рослинним маслом і сметаною - такі дії можуть призвести до інфікування поверхні рани. Крім того, створення масленой або жирової плівки погіршує дихання шкіри, що веде до уповільнення регенерації.
3
Опіки другого ступеня характеризуються появою бульбашок на яскравій гиперемированной поверхні. Бульбашки іноді лопаються або їх розкривають в асептичних умовах стерильним інструментом, внаслідок чого утворюється ранова поверхню. Такі опіки вимагають більш ретельного лікування із застосуванням антибактеріальних засобів.
4
При лікуванні опіку ранову поверхню обробляють антисептичним розчином - «Фурацилин», «Перекис водню», з метою знеболювання пошкоджену шкіру обробляють стерильним анальгетіческім розчином («Новокаїн», «Лідокаїн»). На місце опіку застосовують мазі «Левомеколь», «Солкосерил», «Целестодерм» та інші, які містять в складі протизапальні і регенеруючі речовини. У перший тиждень після опіку рану обов'язково закривають пов'язкою, яку змінюють кожні 12 годин для уникнення інфікування. При розвитку в рані інфекції, що супроводжується рясним гнійним виділенням, пацієнтові призначають антибіотики широкого спектру дії - «Амоксиклав», «Цефотаксим», «Супракс» і т.д.
5
Опіки третього і четвертого ступеня характеризуються ураженням глибоких шарів шкіри і м'язів. Такі рани супроводжуються втратою білка, тому вміст великих бульбашок представлено плазмою крові. У лікуванні опіків 3-4 ступеня використовують не тільки місцеві мазі, а й ін'єкції анальгетиків, іноді наркотичних, тому больовий симптом настільки виражений, що у пацієнта може розвинутися шок. Пацієнтові вводять внутрішньовенно-крапельно донорську плазму, протизапальні препарати, антибіотики. Такі глибокі опіки часто супроводжуються некрозом пошкодженої тканини, що посилює процес загоєння і вимагає операції з пересадки шкіри. Хірургічне втручання вкрай небезпечно для ослабленого пацієнта, що перебуває на межі шоку, але життєво необхідно.