Як вибрати сходи.

Сходи в будинку є одним з найнеобхідніших предметів. Вона служить для зв'язування між собою поверхів будівлі. Незалежно від її виду, кожна сходи має два основних елементи - підстава і ступені. Не виключаються в конструкції також майданчики між маршами сходів, перила і різні декоративні елементи. Від правильного вибору сходи в чому буде залежати комфорт і внутрішній інтер'єр будинку.
Інструкція
1
Для початку визначитеся, яка сходи вам буде потрібно. Розрізняють декілька основних видів сходів: гвинтові і спіралеподібні, на больцах, на косоурах, складні і висувні, комбіновані.
2
Розгляньте як варіант драбину на косоурах. Такі сходи майже завжди виконані з дерева. Косоур являє собою дві похилі балки, поставлені з боків сходи. На цих балках утримуються щаблі. Дуже красиво виглядають сходи з округлим косоуром - при цьому утворюється видимий вигин. У прямому косоуре ступені вставляються між двома прямими балками, сходовий марш виходить прямим. Недолік таких сходів в тому, що вони займають занадто багато простору і важкі.
3
Якщо вас в першу чергу цікавить безпека і надійність, вибирайте драбину на бильцях. Вона має невидиму систему кріплення ступенів. Ступені кріпляться на сталеві болти (больци), розміщені в стіні. Особливі гумові прокладки, також вставлені в місцях кріплення щаблів, зменшують вібрацію і запобігають скрип при ходьбі. Сходи на больцах легкі, міцні і зручні. Крім того, вони дозволяють заощадити простір у приміщенні.
4
Гвинтову драбину слід віддати перевагу в тому випадку, якщо вас цікавить не стільки функціональність споруди, скільки його дизайн і естетика при розміщенні у внутрішньому інтер'єрі приміщення. Ступені гвинтових сходів розташовуються навколо центральної стійки і не потребують додаткової опори для кріплення.
5
Складено сходи гарні в будинку, де доводиться економити простір. Зазвичай вони мають не більше п'ятнадцяти ступенів і невеликі за розмірами. Мається, як правило, одна стаціонарна частина і дві розкладаються.
6
Вибираючи конструкцію сходів, не забувайте про матеріал, з якого вона виготовлена. Перевагу слід віддавати дереву - це екологічно чистий матеріал, він чудово підходить для дому, добре обробляється і дозволяє реалізувати найвишуканіші дизайнерські рішення. Застосовують також для виготовлення сходів метал, мармур, бетон, скло в різних поєднаннях.
7
Головний критерій, яким ви повинні керуватися при виборі сходів - функціональність цієї споруди. Сходи призначена для того, щоб по ній ходити. Так що вибирайте надійну, міцну, довговічну конструкцію, яка буде, крім усього іншого, надавати вишуканість вашому житлу.