Як відрізнити вершкове масло від спреду.

В останні роки все частіше стверджується, що різні спреди і маргарини куди корисніше вершкового масла. Захисники штучних продуктів апелюють тим, що в вершковому маслі міститься величезна кількість холестерину і шкідливих речовин. А між тим, масло дуже корисно для здоров'я, дієтологи рекомендують щодня з'їдати близько 20 грамів цього продукту. Але важливо, щоб вершкове масло було натуральним, зробленим з коров'ячого молока. Так як же відрізнити, де справжнє вершкове масло , знайоме з дитинства, а де спред?
Інструкція
1
Першим ділом подивіться на склад продукту. Так як справжнє вершкове масло не містить в собі рослинних жирів, то до його складу повинні входити тільки незбиране молоко і вершки. Якщо ж у ньому фігурують назви різних масел, будь то арахісове або пальмова, то це однозначно маргарин.
2
Уважно розгляньте етикетку: на пачці справжнього вершкового продукту має бути написано саме « масло ».
3
Зверніть увагу при купівлі і на ціну продукту. Справжнє масло має бути дорогим, не дешевше 200 рублів за кілограм.
4
Колір продукту також допоможе нам відрізнити справжність масла. Вас має насторожити інтенсивно жовтий колір масла, також як і зовсім білий. Ще одна ознака справжнього вершкового масла - відсутність якого б то не було запаху. Якщо запах відчувається крізь упаковку, швидше за все, в цій пачці не «strong> масло .
5
Можна визначити даний масло і на дотик. Чим менше в продукті відсоток жирності, тим він буде м'якше. Справжній продукт повинен бути твердим. Також коров'яче масло НЕ БУДЕ бруднити упаковку, коли ви його буде розгортати, і не буде приставати до ножа.
6
При покупці обов'язково подивіться на термін придатності. Вагове масло може зберігатися лише десять днів, в металевих банках - до 3 місяців. Якщо на упаковці стоять більш вражаючі терміни, значить, в продукті присутні консерванти.
7
Є чимало способів перевірити «справжність» масла і в домашніх умовах. Подивіться, як тане масло . Якщо на його поверхні з'являються крапельки, то це маргарин. До того ж даний масло повинно плавитися рівномірно.
8
Спробуйте розчинити шматочок масла в теплій воді. Якщо воно розмішується рівномірно - все в порядку. Якщо розпадається на "складові" - ви купили спред.
Вершкове масло - корисний продукт. Воно багате вітамінами, які необхідні для гарного зору і зростання кісток, для роботи наднирників і щитоподібної залози. Жири, що входять до його складу, сприяють оновленню клітин мозку. Масло захищає від шлунково-кишкових інфекцій і кальцификации суглобів. Природно, всіма корисними властивостями володіє тільки натуральний продукт, тому важливо вміти відрізняти його від фальсифікатів.
Інструкція
1
Російська промисловість випускає кілька видів натурального вершкового масла. Це вологодское масло , несолоне солодко- і кисловершкове масло , солоне солодко- і кисловершкове масло , а також любительське і селянське масло . Натуральним вершковим масло м також є топлене. Як би не називалося масло , випущене на просторах нашої батьківщини, на його упаковці обов'язково має бути вказано його вигляд і, якщо він не належить до жодного з перерахованих вище, то перед вами маргарин або спред. Масло, на упаковці якого написано просто « масло », без уточнення, може бути чим завгодно, але не тим продуктом, який ви шукайте.
2
Самое жирне натуральне масло - топлене, воно містить 99% жирів і не більше 0,7% вологи. Вологодське і несолоним кисловершковий і сладковершкові масла містять не менше 82,5% жиру, всього лише на 1% менше жиру в солоному солодко- і кисловершковий маслі. Просто несолоне масло містить 78% жиру. Самій меншою жирністю володіє селянське солодковершкове солоне масло - 71,5%. Зазначена на упаковці масова частка жиру обов'язково повинна відповідати типу масла.
3
За смаком і запахом найлегше відрізнити високоякісне вологодское масло . Збите з пастеризованих вершків вищого сорту, воно має яскраво вираженим ароматом і смаком, без всяких сторонніх ноток. Всі інші види олії також мають вершковий запах, але менш виразний. Кисловершковий масла повинні виправдовувати свою назву і володіти легким, але відчутним кисломолочним присмаком в ароматі і смаку. Солоні масла на смак повинні бути помірно солоними. У топленого масла ні на що не схожий специфічний запах і смак витопленого молочного жиру. Сторонні присмаки допускаються тільки в тому випадку, якщо топлене масло - ароматизоване.
4
Вологодське масло і по консистенції і зовнішньому вигляду найлегше піддається визначенню. Воно однорідне, щільне, але пластичне, на зрізі його поверхня суха, але блискуча. Для всіх інших видів олії допустимо наявність невеликої кількості одиночних крихітних крапельок вологи. Також їх поверхня не так блищить. Топлене масло - м'яке і зернисте, якщо його нагріти воно стане повністю прозорим, без найменшого осаду.
5
Будь-яке натуральне масло не містить пухирців повітря, не розшаровується на шматки, не кришиться і не липне.
6
Незважаючи на те, що деякі стверджують ніби даний масло може бути тільки білим, допускається і жовтий відтінок. Все залежить від раціону корів, з чийого молока були отримані вершки, а потім і масло . Іноді до маслу додають натуральний барвник (аннато), щоб надати йому рівний золотисто-жовтий відтінок. Робиться це для того, щоб споживач цілий рік отримував масло одного кольору і не відчував сумнівів, якщо звичний для нього продукт став світлішим або желтее.
7
Колір натурального вершкового масла, звичайно, може змінюватися, але він завжди однорідний. Не буває вкраплень або смуг світлішого або темного відтінку.
8
Якщо ви візьмете шматок вершкового масла з холодильника і натиснете на нього пальцем, то на ньому залишиться невелика вм'ятина, але само масло ви відчуєте як тверде. Якщо масло здалося вам м'яким, ямочка від пальця - глибока, якщо масло липне - це неякісний продукт.