Як навчитися плести за схемами.

Схема - графічна основа вироби з бісеру, каменю, в деяких випадках з ниток та інших матеріалів. Ці малюнки складені так, щоб максимально спростити роботу майстра. Однак для новачків навіть найпростіші схеми стають абсолютно незрозумілі. Розібратися в схемах допомагають спеціальні позначення і загальні правила.
Інструкція
1
Починайте вчитися з простих виробів і схем. Це можуть бути однорядні ланцюжки, однотонні широкі або вузькі браслети. На цій основі ви освоїте основні техніки плетіння, які в тій чи іншій формі присутні у всіх прикрасах з бісеру. Знаючи схему простої техніки, ви зможете зрозуміти, як вона видозмінилася в конкретному прикрасі. При цьому багато підказки, відмічені в схемі, стануть для вас зайвими, так як і без них зрозуміло напрямок плетіння і розташування елементів.
2
Деталь певного розміру і кольору (бісеринка, стеклярус, намистина) відзначається особливим чином: особливо це видно на кольорових схемах, на яких в збільшеному масштабі розмічені всі елементи всіх кольорів і розмірів. Вам залишається тільки нанизувати бісеріни в правильному порядку. У монохромних схемах кольору відзначені спеціальними символами, а розміри визначаються таким же чином, як на кольорових. Для плетіння за ним необхідно більше уваги, щоб не заплутатися в символах і квітах. Кольорові схеми більш поширені і популярні.
3
Напрямок плетіння вказується стрілочками. Як правило, плетіння починається з лівого верхнього кута. Кроки розташовуються по порядку справа або знизу від попереднього. Якщо в схемі, як на ілюстрації, стрілочки вказують у два протилежні напрямки, значить, виріб пасе дві голки, кожна з яких знаходиться, природно, на протилежному кінці нитки. Для початку роботи над таким виробом спочатку наберіть потрібну кількість бісерин на середину нитки, а потім з'єднайте крайню і переходьте до наступного кроку плетіння.
4
У схемі плетіння часто доводиться видозмінювати попередній крок, приплітаючи до бічних бісерин новий ряд. Він може відзначатися без стрілок, але ви можете самостійно накреслити їх, виходячи з логіки вироби. Універсальної відповіді не існує, але відсутність напрямки плетіння говорить про те, що воно очевидно.